Radial JD7 sekretną bronią Dream Theater

Newsy
Pozostałe artykuły marki RADIAL
Radial JD7 sekretną bronią Dream Theater

Sprzętową tajemnicę o Radial JD7 zdradza sam John Petrucci: "Na naszym najnowszym albumie 'Black Clouds and Silver Linings', po raz pierwszy w 25-letniej historii Dream Theater, wykorzystałem tę sekretną broń"

Radial JD7 Injector to system dystrybucji sygnału gitarowego, który dzięki urządzeniu może być skierowany do siedmiu różnych wzmacniaczy. JD7 zachowuje naturalną jakość brzmienia nie zniekształcając sygnału, nie podbarwiając i nie dodając do niego żadnych artefaktów. Okazało się to zbawienne podczas nagrywania nowej płyty Dream Theater.

Jak mówi John Petrucci: "Peter Janis z Radial użyczył mi do studia JD7, który okazał się szalenie ważnym narzędziem nagraniowym. W chwilach kiedy nie byłem pewien, który z moich wzmacniaczy Mesa Boogie najlepiej posłuży mi do pracy, podłączałem Radial JD7, aby jednocześnie nagrać bezpośredni sygnał gitary oraz brzmienie wzmacniacza nagrane poprzez mikrofon. Dzięki temu, wraz z moim inżynierem Paulem Northfield, mogliśmy powracać do poprzednich ustawień i przełączać się pomiędzy wzmacniaczami w różnych konfiguracjach. W ten sposób, mogliśmy wybrać dowolne brzmienie gitary, połączyć brzmienia dwóch wzmacniaczy w jedno lub manewrować pomiędzy wzmacniaczami, bez konieczności ponownego odgrywania partii gitary. Dodałem nawet efekt wah do niektórych numerów, podczas gdy nagrana ścieżka była powtórnie odtwarzana przez wzmacniacz."

 

 

Sercem urządzenia Radial JD7 Injector jest w 100% dyskretny tor sygnałowy klasy A, który został specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany z myślą o gitarze elektrycznej. W celu zminimalizowania szumów zastosowano tu najlepsze na świecie transformatory Jensena. Na obudowie znajdziemy także bezpośrednie wyjście 600 Ohm, dzięki któremu JD7 można wykorzystać jako DI-box.