Gitarzysta odwiedza fabrykę Warwicka!

Newsy
Pozostałe artykuły marki WARWICK
Gitarzysta odwiedza fabrykę Warwicka!

Specjalnie dla Was Magazyn Gitarzysta przebył mającą 885 km trasę do saksońskiego miasteczka Markneukirchen by zajrzeć w każdy zakamarek słynnej fabryki Warwicka

Na zaproszenie firmy Warwick odwiedziliśmy siedzibę firmy mieszczącą się w położonym nieopodal czeskiej granicy Markneukirchen. Jest to niewielkie miasteczko liczące około 7000 mieszkańców. Od wielu lat słynie z produkcji najróżniejszych instrumentów muzycznych. Kiedy przez nie przejeżdżaliśmy, praktycznie na co drugim domu można było zobaczyć szyld informujący o muzycznej działalności jego mieszkańców. Nie dziwi więc fakt, że tę właśnie lokalizację wybrała na lokalizację swej fabryki firma Warwick.

 

 

Trzeba też tu wspomnieć o tym, że Warwick promuje "zielone" źródła energii i stara się chronić środowisko naturalne. Pomimo podłączenia do lokalnej sieci energetycznej firma stara się uzyskać maksimum energii z umieszczonych na dachach paneli słonecznych oraz ze specjalnej spalarni, w której utylizuje się odpadki z linii produkcyjnej. Jak mówi prezes firmy, Hans-Peter Wilfer: "Jesteśmy całkowicie samowystarczalni jeżeli chodzi o zużycie energii. Energię cieplną uzyskujemy wyłącznie ze spalania trocin i resztek drewna. Dodatkowo zainwestowaliśmy bardzo duże pieniądze, aby odpowiednio zaizolować wszystkie nasze budynki i rurociągi. Zainstalowaliśmy na dachu panele słoneczne, co daje nam całkowitą niezależność pod względem zużycia prądu. Nadprodukcja w wysokości 20 do 35 procent jest dostarczana lokalnej społeczności".

 

 

Powitano nas tam słowami - "czujcie się jak w domu" - po czym pozwolono nam zajrzeć dosłownie w każdy zakamarek firmy. Widzieliśmy imponujący show-room ze sceną, na której odbywają się koncerty, ogromne magazyny najlepszego gatunkowo drewna, część produkcyjną z maszynami kosztującymi milion euro za sztukę, lakiernię, itd. Szczegółową fotorelację z tej wycieczki zaprezentujemy Wam w jednym z nadchodzących numerów Gitarzysty.

 

 

Firma Warwick powstała w 1982 roku. Jej założycielem jest Hans-Peter Wilfer. Na początku siedziba Warwicka mieściła się w Erlangen w Bawarii. W roku 1995 Warwick przeniósł się do Markneukirchen w Saksonii, miasta znanego od wieków z budowy najwyższej jakości instrumentów muzycznych i kultywowania tradycji sztuki lutniczej. Obecnie korporacja Warwick produkuje między innymi gitary (Framus), basówki (Warwick), wzmacniacze (Framus) i struny, ale jest także bardzo dynamicznym dystrybutorem działającym na całym świecie. Wśród marek, które dystrybuowane są przez Warwicka znajdują się: Bartolini, B.C. Rich, Benedetto, Casket, Cleartone, Danelectro, D'Angelico, Dunlop, Ebtech, Floyd Rose, Grover, Hipshot, MEC, Morley, MXR, Kahler, Postal Monkey, QuickTune, RockBag, RockBass, RockCable, RockCase, RockNRoller i TonePros..