Prezentacja Indie oraz Fleabass

Newsy
Prezentacja Indie oraz Fleabass

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z prezentacji gitar Indie oraz basów Fleabass, jaka odbyła się na Bocianim Ranczu pod Tarczynem w pierwszej połowie września

Oferta dystrybucyjna Konsbud-Audio poszerzona została niedawno o dwie nowe marki: Indie oraz Fleabass. Firma zorganizowała profesjonalną prezentację, na którą zaproszono dziennikarzy oraz branżowców. Instrumenty zaprezentował brand manager, Andrzej Pichliński, a Pani Prezes osobiście odsłoniła basy Fleabass. Na koniec usłyszeliśmy mini recital w wykonaniu pracowników firmy Konsbud-Audio, którzy pokazali, że umieją nie tylko pięknie mówić, ale też świetnie grać na sprzedawanych przez siebie instrumentach.

Indie Guitars to dość młoda brytyjska firma. Wbrew pozorom nazwa nie ma nic wspólnego z egzotycznym krajem. Nazwa "Indie" pochodzi od angielskiego słowa "Independent" (niezależny). Poczatkowo określano nią kilka małych i niezależnych firm nagraniowych w Anglii, by następnie stać się wizytówką całego nurtu muzycznego. The Indie Guitar Company wytwarza gitary i wzmacniacze w tym samym duchu niezależności. Klientami są głównie muzycy lub osoby o nieskrępowanym umyśle, którzy decydują się na własną drogę i nie podążają za tłumem. Firma dostarcza klientom niepowtarzalne i oryginalne instrumenty. Do tego z zawodowym brzmieniem, nietuzinkowym wyglądem, a to wszystko w cenie pięciokrotnie niższej niż oferta innych znanych marek.

Fleabass, jak sama nazwa wskazuje, jest firmą produkującą gitary basowe, założoną przez muzyka zespołu Red Hot Chili Peppers. Obecnie do dyspozycji użytkowników oddano dwie serie instrumentów Fleabass: Model 32 oraz Junior Bass. Pierwsza z nich to gitary o standardowej menzurze 34". Junior ma menzurę krótszą, idealną dla małych dłoni - 30". Dostępne są cztery opcje kolorystyczne, które osobiście wybrał i nazwał Flea: Punk Bass, Water Bass, The Wild One i Sunny Bass.

Oddajmy teraz głos założycielowi firmy: "Fleabass narodził się z mojej miłości do muzycznej edukacji. Kiedy byłem małym chłopcem, kładłem na łóżku trąbkę, stawałem z drugiej strony pokoju i po prostu gapiłem się na nią godzinami. Jej kolor, kształt, zaklęta w niej tradycja, arcydzieła stworzone przez ludzi, którzy grali na takiej trąbce przede mną... W tym szaleńczym życiu i chaosie świata, trąbka reprezentowała transcendentalne piękno. Dlatego właśnie powołałem do życia firmę Fleabass. Jej jedynym celem jest dać ludziom coś, w czym będą się mogli zakochać, a ich rodziny będzie na to stać. Każdy instrument jest pieczołowicie wytwarzany i dokładnie sprawdzany pod względem jakości, tak byśmy mogli być z niego dumni. Nie jest to zabawka z kiepską intonacją i niewygodną akcją, jakiej doświadczyłem w wielu tanich basówkach, lecz poważny, pięknie grający instrument, coraz lepszy z czasem i wyglądający klawo jak diabli."

Więcej informacji: www.indieguitars.com, www.fleabass.com oraz www.konsbud-audio.com.pl