Nowe, akustyczne modele Gretsch LTD Jim Dandy

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Nowe, akustyczne modele Gretsch LTD Jim Dandy

Do oferty gitar akustycznych Gretscha dołączyły nowe modele z serii Jim Dandy w trzech limitowanych wersjach wykończeń.

Modele Jim Dandy cechujące się mniejszym rozmiarem i płaskim topem wiernie nawiązują do gitar Gretsch "Rex" parlor pochodzących z lat '30, '40 i '50. Wysoka jakość, rozmiar parlor, wyselekcjonowane drewno użyte do produkcji, ciepły ton, menzura 24" (610 mm) oraz przystępna cena sprawiają, że są to doskonałe instrumenty dla początkujących graczy.

Trzy nowe modele to G9520 LTD Jim Dandy Bronze Burst, który jest już dostępny oraz G9500 LTD Jim Dandy Vintage White i G9500 LTD Jim Dandy Chieftain Red Burst, które trafią do sprzedaży - odpowiednio - w listopadzie i grudniu 2017 r.


Korpusy LTD Jim Dandy, o głębokości 3,75" (95 mm) wykonano w całości z egzotycznego drewna agatis, a do wzmocnienia topu zastosowano krzyżowe ożebrowanie typu X-bracing. G9520 w kolorze Bronze Burst i G9500 Chieftain Red Burst posiadają rozetę, zdobienie topu i binding w kolorze białym, a także biały pickguard z literą "G". Te same elementy w G9500 Vintage White wykończono na czarno, a szylkretowa płytka ochronna zdobi litera "G" w złotym kolorze.

Gryf o profilu C wykonano z egzotycznego drewna nato, twardego i mającego podobne właściwości do mahoniu, a podstrunnicę z palisandru. Podstrunnica ma promień 12" i posiada kropkowe markery z pearloidu oraz 18 progów (12 do początku korpusu). Siodełko główki o szerokości 1,6875" (42,86 mm) wykonano z tworzywa sztucznego, a mostek z palisandru. Gitara posiada również otwarte klucze die-cast.

http://www.gretschguitars.com