Gadotti Buster B. Jones Legacy

Newsy
Gadotti Buster B. Jones Legacy

Firma Gadotti Guitars przedstawiła model sygnowany przez Bustera B. Jonesa. Niestety ten wielki muzyk nie zdążył zagrać na finalnej wersji gitary. Instrument został ukończony niespełna miesiąc po jego śmierci

Gadotti Buster B. Jones Legacy Model został zaprezentowany w Nashville, na tegorocznej imprezie Chet Atkins Appreciation Society. Buster współpracował bezpośrednio z Jeanfranco Gadottim, przekazując swoje mu uwagi, specyfikację i poprawiając pierwsze prototypy. Głównym żądaniem Bustera był szeroki, dwucalowy gryf (ok. 50mm) i zwiększony dostęp dla kciuka w wysokich pozycjach. Korpus i gryf wykonane zostały z klonu i drewna Padauk. Logo Gadotti wyrzeźbione zostało z metalu. Wnętrze korpusu ma specjalnie zaprojektowany system komór. Elektryfikację zapewnia ukryty w mostku przetwornik LR Baggs Element Active. Instrument Gadotti Buster B. Jones Legacy Model dostępny będzie w siśle limitowanej ilości - 49 sztuk - każda z nich za jeden rok życia tego słynnego gitarzysty.

Buster B. Jones (właściwie Bradley F. Jones) - amerykański gitarzysta fingerstyle urodzony w Iowa. Współpracował z wieloma znanymi artystami jak Thom Bresh i Paul Biondi.  Nauczyciel i autor licznych szkółek gry na gitarze - pomagał wielu młodym artystom w karierze, prowadził warsztaty gitarowe. Przygodę z muzyką zaczął w wieku 4 lat ucząc się grać na gitarze i mandolinie. Był samoukiem. Chet Atkins uważał go za jednego z najlepszych gitarzystów grających techniką fingerstyle zaraz obok Jerry’ego Reeda. Ze względu na niesamowitą technikę i prędkość gry otrzymał przydomek "Machine Gun". (info za www.fingerstyle.pl)

Więcej informacji: www.gadottiguitars.com