Nowy, limitowany Ibanez Paul Stanley PS2CM

Newsy
Nowy, limitowany Ibanez Paul Stanley PS2CM

Ibanez zaprezentował nową wersję sygnatury gitarzysty Kiss, Paula Stanley'a w wykończeniu 'rozbite lustro' - PS2CM.

Ibanez PS2CM to młodszy brat modelu PS1CM, który zwracał uwagę wyjątkowym wykończeniem przypominającym rozbite lustro. PS2CM oczywiście również wykorzystuje ten motyw, tym razem w wersji kolorowej - Purple Cracked Mirror. Gitara produkowana jest w Japonii i będzie dostępna od września w ściśle limitowanym nakładzie.

Instrument posiada mahoniowy korpus z klonowym topem oraz wklejany gryf z trzech kawałków klonu. Na hebanowej podstrunnicy umieszczono 22 progi medium, wykończone zgodnie ze standardem Prestige Fret Edge Treatment, w celu zwiększenia komfortu gry, markery z abalonu i akrylu oraz plakietkę Paul Stanley przy 21 progu. Sygnaturę gitarzysty umieszczono również na płytce pręta regulacyjnego. Poza wyrazistym wykończeniem, wykonanym z umieszczonych na topie akrylowych płytek imitujących rozbite lustro, gitarę zdobi bogaty binding.

Ibaneza PS2CM napędza para tych samych pasywnych humbuckerów Seymour Duncan, co w starszym modelu - '59 pod gryfem i Custom 5 przy mostku. Pracę przetworników reguluje trzypozycyjny przełącznik, pokrętło Tone oraz dwa pokrętła Volume - oddzielne dla każdego humbuckera.

Na wyposażenie gitary składają się również mostek Gibraltar z blokadą sustainu, strunociąg Quik Change Classic, zapewniający łatwą wymianę strun oraz specjalnie zaprojektowane siodełko gryfu z kości i mosiądzu. Menzura instrumentu wynosi 24,7" (628 mm), a promień podstrunnicy 12" (305 mm). PS2CM trafi do sprzedaży z podpisanym przez Stanley'a certyfikatem autentyczności i twardym futerałem.

http://www.ibanez.com