HeadRush - efekt, który zmieni zasady gry

Newsy
HeadRush - efekt, który zmieni zasady gry

Na rynku pojawia się właśnie najnowszy, oferujący niezwykle wierne symulacje wzmacniaczy i efektów pedalboard HeadRush, za którym stoi zespół odpowiedzialny w przeszłości za procesor Avid Eleven Rack.

Są tacy, którzy w podłodze mają wszystko. W przypadku multiefektu gitarowego HeadRush Pedalboard oznacza to symulację 33 wzmacniaczy, 15 kolumn, 10 mikrofonów, 6 przesterów, 5 procesorów dynamiki/korektorów, 11 efektów modulacyjnych, 7 efektów reverb/delay, 8 efektów rotary i 5 pedałów ekspresji.

 

Za moc obliczeniową odpowiada dostrojony czterordzeniowy procesor DSP z załączonym oprogramowaniem Eleven HD Expanded. Urządzenie jest obsługiwane 12 nożnymi przełącznikami z możliwością przypisania koloru podświetlenia i wyświetlaczami OLED pokazującymi przypisane funkcje oraz 7-calowy dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości przygotowanym specjalnie gitarzystów interfejsem, umożliwiającym łatwą konfigurację. W trybie "Hands Free" można wprowadzać szybkie zmiany parametrów za pomocą pedału ekspresji.

 

Gdy zagłębić się w funkcje urządzenia, okaże się, że ma looper z 20-minutowym czasem nagrywania, stereofoniczną pętlę efektów umożliwiająca łatwą integrację efektów zewnętrznych oraz pozwala ładować własne pliki z odpowiedziami impulsowymi kolumn (IR). To wszystko pozwala w jednej, wtrzymałej obudowie nosić tony sprzętu gotowego do natychmiastowego wykorzystania, błyskawicznie przełączać presety z wybrzmiewaniem pogłosu/delaya po zmianie presetu i cieszyć się muzyką!

 

Dystrybutorem HeadRush w Polsce jest firma Audostacja. Poniżej prezentacje pedalboardu w wykonaniu Pete'a Thorna i Ola Englunda:

 

 

 

www.audiostacja.pl

www.headrushfx.com