Kolumna gitarowa BluGuitar FatCab

Newsy
Kolumna gitarowa BluGuitar FatCab

W ofercie Audiostacji od niedawna dostępny jest innowacyjny, podłogowy wzmacniacz BluGuitar AMP1, dla którego Thomas Blug, twórca marki BluGuitar, opracował też dwie znakomite, jednogłośnikowe kolumny - NanoCab oraz FatCab, która przy nieco powiększonej obudowie prezentuje walory brzmieniowe konstrukcji czterogłośnikowych.

BluGuitar FatCab to wyjątkowa kolumna, która powstała z poszukiwania brzmienia 4x12" w kolumnie opartej na jednym 12-calowym głośniku o mocy 60 W. Choć praw fizyki się nie zmieni, Thomas Blug uważa, że na małej i średniej scenie nie potrzebuje już kolumny 4x12".

 

Dzięki subbasowi, grubemu magnesowi zainstalowanemu w głośniku własnej konstrukcji BluGuitar Fat i wzmocnionej obudowie wykonanej z brzozy bałtyckiej udało się uzyskać masywny bas z szybką odpowiedzią, kremowy środek oraz miękką, jedwabistą górę.

 

Poza tym głośnik szybko osiąga optymalny zakres pracy, co sprawia, że dźwięk staje bardziej wibrujący, a mniej sztywny. Całość ma wymiary 42 x 55 x 30 cm oraz waży 15 kg.

 

 

 

Wzmacniacz AMP1 dzięki modyfikowalnym kanałom może brzmieć czysto, vintage’owo, klasycznie i nowocześnie. Bardzo funkcjonalny, podłogowy wzmacniacz udostępnia aż 100 W mocy i pozwala osiągnąć niezwykle bogate, lampowe w charakterze brzmienie, a wszystko przy wadze zaledwie 1,2 kg. AMP1 oferuje szeroką paletę brzmień od jazzu po metal w profesjonalnej jakości. Wzmacniacz ma regulację pogłosu i podbicia boost, oferuje obsługę MIDI, znakomicie brzmiącą symulację głośnika do studyjnych nagrań, posiada wbudowaną pętlę efektów, a do tego 3 przełączniki nożne na pokładzie.

 

 

www.audiostacja.pl

www.bluguitar.com