Nowe akustyczne modele Gretscha

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Nowe akustyczne modele Gretscha

Ofertę akustycznych gitar Gretscha wzmocniły tegoroczne nowości - trzy nowe modele z serii Roots oraz dwie gitary elektroakustyczne.

W serii Roots znalazły się modele G9511 Style 1 Single-0 “Parlor", G9521 Style 2 Triple-0 “Auditorium" i G9531 Style 3 Double-0 “Grand Concert". Dwa elektroakustyczne modele to G5021WPE Rancher Penguin Parlor oraz G5022CBFE Rancher Falcon Jumbo Cutaway.

Jak zapewnia firma gitary z serii Roots prezentują poziom lutnictwa i wykonania detali jakiego nie widziano od przełomu XIX i XX wieku. Przy budowie każdego modelu zastosowano rozwiązania charakterystyczne dla vintage'owej roboty rzemieślniczej, w tym jednolity top ze świerku sitkajskiego, 12 progową konstrukcję z solidnym jaskółczym ogonem łączącym korpus z gryfem, zwężaną główkę, jednolite klonowe podstawy mostka o przedwojennej konstrukcji, siodełka gryfu wykonane z niebielonej kości, spasowane 'falujące' siodełka oraz rzeźbione świerkowe ożebrowanie wycinane metodą quartersawn.

Tył i boki korpusu modeli z serii Roots wykonano z laminowanego mahoniu. Top ozdobiono bindingiem Aged White oraz rozetą z koncentrycznych kręgów. Gryf wykonano z mahoniu a podstrunnicę z palisandru. Na podstrunnicy znalazło się 19 progów medium (12 do połączenia gryfu z korpusem), binding Aged White oraz markery z macicy perłowej w kształcie diamentów (G9511 Style 1 i G9531 Style 3) lub kropek (G9521 Style 2). Dostępne w wykończeniu Appalachia Cloudburst.


G9511 Style 1 Single-0 “Parlor"


G9521 Style 2 Triple-0 “Auditorium"

 


G9531 Style 3 Double-0 “Grand Concert"

 

G5021WPE Rancher Penguin Parlor


Biały Pingwin G5021WPE to elektroakustyczna gitara w rozmiarze parlour. Korpus instrumentu wykonano z laminowanego klonu z topem ze świerku i ożebrowaniem X-Bracing. Gryf wykonano z klonu a podstrunnicę z palisandru. Podstrunnica posiada 20 progów vintage oraz markery w stylu thumbnail z pearloidu. Korpus i gryf zdobi binding gold sparkle. Na korpusie znalazła się również płytka ochronna ze złotego pleksi z pingwinem. Wykończenie: White.

Gitarę wyposażono w przetwornik z przedwzmacniaczem Fishman Isys III oraz regulatory Volume, Bass, Middle i Treble, wskaźnik poziomu baterii oraz włącznik tunera.

 

G5022CBFE Rancher Falcon Jumbo Cutaway


G5022CBFE to elektroakustyczna gitara z korpusem jumbo cutaway i bindingiem umieszczonym na topie, tyle korpusu, wokół otworu rezonansowego, na podstrunnicy i główce w stylu Falcon. Korpus instrumentu wykonano z laminowanego klonu z jednolitym topem ze świerku i ożebrowaniem X-Bracing. Gryf wykonano z klonu a podstrunnicę z palisandru. Podstrunnica posiada 21 progów vintage oraz markery w stylu thumbnail. Na korpusie znalazła się również płytka ochronna ze złotego pleksi z logo Falcon i Gretscha. Wykończenie: Black.

Gitarę wyposażono w przetwornik z przedwzmacniaczem Fishman Isys III oraz regulatory Volume, Bass, Middle i Treble, wskaźnik poziomu baterii oraz włącznik tunera.

http://www.gretschguitars.com/