NAMM 2017: Charvel - nowe sygnatury Guthrie Govana

Newsy
Pozostałe artykuły marki CHARVEL
NAMM 2017: Charvel - nowe sygnatury Guthrie Govana

Wśród gitarowych nowości firmy Charvel na 2017 rok znalazły się sygnowane instrumenty Guthrie Govana.

W 2017 roku Charvel przygotował nowe wcielenia modeli gitarzysty Aristocrats - Guthrie Govan Signature HSH Caramelized Ash i Guthrie Govan Signature HSH Flame Maple wzbogacone o nowe rozwiązania i wyposażenie.

HSH Caramelized Ash wyposażono w "karmelizowany" jesionowy korpus

podczas gdy HSH Flame Maple posiada korpus z lipy amerykańskiej z płytą wierzchnią z klonu płomienistego.

Menzura obu instrumentów wynosi 25,5" obydwa mają również korpusy San Dimas odpowiednio wyprofilowane aby ułatwić dostęp do najwyższych progów podstrunnicy oraz dwuczęściowe gryfy z klonu płomienistego z grafitowym prętem wzmacniającym. Również podstrunnicę o zmiennym promieniu 12"-16" wykonano z klonu i wyposażono w 24 progi ze stali nierdzewnej typu jumbo, unikalne klonowe markery w kształcie kropek z hebanową otoczką a także dodatkowe markery Luminlay ułatwiającą grę w ciemności panującej na scenie.

Inne dodatki klasy premium to trzy customowe, zaprojektowane przez Charvela przetworniki MF zestawione w uniwersalnym ustawieniu HSH (Charvel Custom MF Humbucking (mostek) - Charvel Custom MF Single-Coil (środek) - Charvel Custom MF Humbucking (gryf)) z pięciopozycyjnym przełącznikiem, mini przełącznikiem rozłączającym cewki w humbuckerach przy mostku i gryfie oraz regulatory (z numerami Luminlay) Master Volume i Master Tone. Ponadto mostek tremolo z urządzeniem blokującym Tremol-No, umożliwiającym stosowanie stroju Drop-D, bez obawy o rozstrojenie się pozostałych strun.

http://www.charvel.com/