Gretsch - nowe sygnatury Cliffa Gallupa i Duane Eddy'ego

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Gretsch - nowe sygnatury Cliffa Gallupa i Duane Eddy'ego

Firma Gretsch zaprezentowała całkowicie nową gitarę G6128T-CLFG Cliff Gallup Signature Duo Jet oraz rozszerzoną wersję modelu G6120 Duane Eddy Signature w dwóch nowych, limitowanych wykończeniach.

G6128T-CLFG Cliff Gallup Signature Duo Jet

Cliff Gallup to jeden z prekursorów gitarowego rock and rolla i rockabilly, który w latach '50 grał u boku Gene Vincenta w jego zespole Blue Caps. Nagrał z Vincentem między innymi jego największy hit "Be-Bop-A-Lula". Jego innowacyjna technika była ogromną inspiracją dla takich artystów jak Eric Clapton czy Jeff Beck.

Podczas gry w Blue Caps wiodącym instrumentem Cliffa Gallupa był Gretsch 6128 Duo-Jet z 1954 roku. Nowy model firmy, G6128T-CLFG Cliff Gallup Signature Duo Jet przynosi wszystkie najważniejsze cechy nieśmiertelnego, firmowego brzmienia Gallupa, wliczając w to parę pickupów DynaSonic, palisandrową podstrunnicę z dużymi markerami z akrylu perłowego, aluminiowy mostek z podstawą z tego samego materiału ze strunociągiem Bigsby B3BBST vibrato, klasyczne pokrętła ze strzałką, struny z płaską owijką flat-wound oraz sygnaturą Gallupa na maskownicy pręta do regulacji krzywizny gryfu.

Korpus gitary typu Solid Body w czarnym wykończeniu został wykonany z mahoniu (Chambered) i uzupełniony klonowym topem. Z mahoniu wykonano również gryf, a na palisandrową podstrunnicę nabito 22 progi typu Vintage Small. Menzura wynosi 24.6" (625 mm). Na układ elektroniczny poza przetwornikami DynaSonic złożył się również trójpozycyjny przełącznik i potencjometry Volume 1. Neck Pickup, Volume 2. Bridge Pickup, Master Tone.


G6120 Duane Eddy Signature Limited Edition Hollow Body with Bigsby

Model G6120 Duane Eddy Signature oparty bezpośrednio na oryginalnej gitarze Duane Eddy'ego z 1957 roku doczekał się dwóch nowych, limitowanych wersji wyposażenia: Black i Pearl White. Czarna wersja ozdobiona jest starzonym, białym bindingiem, natomiast pomalowany uretanowym lakierem model Pearl White zdobi binding szylkretowy.

Tradycyjne elementy gitary, jak para przetworników single-coil DynaSonic, mostek Bigsby B6CB tailpiece, konstrukcja wykorzystująca ożebrowanie trestle bracing, specjalny profil gryfu i unikalny kształt główki zostały uzupełnione nowymi elementami, jak Tru-Arc Stainless Steel "Rocking" Bar.

Przypomnijmy, że korpus gitary typu Hollow Body oraz gryf wykonano z klonu, a podstrunnicę, na którą nabito 22 progi typu medium jumbo i ozdobiono dużymi markerami z akrylu perłowego, z palisandru. Układ elektroniczny składa się z dwóch przetworników single-coil DynaSonic, trójpozycyjnego przełącznika i potencjometrów Volume 1. Neck Pickup, Volume 2. Bridge Pickup, Master Volume, Master Tone.

Więcej na stronie: gretschguitars.com.