Gibson Mark Knopfler 1958 Les Paul

Newsy
Gibson Mark Knopfler 1958 Les Paul

Gibson Custom zaprezentował limitowaną edycję gitary Mark Knopfler 1958 Les Paul, będącą wierną repliką ulubionego instrumentu Knopflera z 1958 roku, który towarzyszył gitarzyście na scenie i w studio od połowy lat 90.

Zbudowany w ścisłej współpracy ze znakomitym gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i frontmanem Dire Straits, Gibson Mark Knopfler 1958 Les Paul wyprodukowany zostanie w liczbie 300 egzemplarzy, z których 50 zostało delikatnie, ręcznie postarzonych przez dział Gibson Custom oraz podpisanych osobiście przez Marka. Oryginalna gitara uczestniczyła w nagraniach takich klasyków jak Sailing to Philadelphia, Shangri-La, Kill to Get Crimson, Get Lucky, Privateering i Tracker.

 

Gibson Custom Mark Knopfler 1958 Les Paul posiada klasyczną główkę Les Paul Standard z obtarciami na krawędziach, pickupy Custom Bucker i podstrunnicę z palisandru indyjskiego oraz ręcznie zaokrąglonym bindingiem. Podobnie jak oryginał, gitara wykończona jest 'przypalanym', nitrocelulozowym lakierem.

 

Nowa sygnatura dostępna będzie zarówno w wersji standardowej, jak i True Historic. Niezwykle wiernie odwzorowane modele True Historic w liczbie 50 sztuk będą podpisane przez Knopflera. Całość dopełnia 100 postarzanych modeli oraz 150 gitar o vintage'owym połysku, należące do wersji Standard Historic. Wszystkie instrumenty posiadają oczywiście Certyfikaty Autentyczności.

 

 

www.lauda-audio.pl

www.gibson.com