Kapsuła brzmieniowa New York Blues dla wzmacniaczy Blues Cube

Newsy
Pozostałe artykuły marki ROLAND
Kapsuła brzmieniowa New York Blues dla wzmacniaczy Blues Cube

Roland zaprezentował kolejną kapsułę brzmieniową dla wzmacniaczy serii Blues Cube, opracowaną pod kierownictwem gitarzysty z Nowego Jorku, Oz Noy’a.

Napędzane innowacyjną technologią Tube Logic wzmacniacze serii Blues Cube łączą muzyczne dźwięki i inspirujące odczucie klasycznych lampowych wzmacniaczy gitarowych z całkowitą autentycznością. Jedną z wielu korzyści Tube Logic jest umiejętność ciągłych zmian charakteru wzmacniacza poprzez wbudowane złącze Tone Capsule. Rozwijany we współpracy z najlepszymi gitarzystami świata, rosnący układ sił Tone Capsule pozwala dopasować twojego Blues Cube do twoich potrzeb.

 

Oz Noy eklektycznie łączy styl jazzowy, rockowy i bluesowy, ucieleśniając różnorodność muzycznego tygla Nowego Jorku. Inżynierowie Rolanda pierwszy raz mieli kontakt z Ozem podczas projektowania Blues Cube Artist i Stage, jego sugestie pomogły wybrać brzmienie crunch w tych wzmacniaczach. Dla New York Blues Tone Capsule, Roland zwerbował Oza do pomocy przy odpowiednim doborze brzmienia i odczucia maksymalnej ekspresji na scenie. W słynnym Germano Studio w Nowym Jorku, gitarzysta grał na sygnowanym przez siebie Stratocasterze i pracował niestrudzenie z inżynierami Rolanda, żeby wzmacniacz był jak najbardziej satysfakcjonujący.

 

Inspirowana tonalnym głosem klasycznych brytyjskich combo napędzanych przez EL84, kapsuła New York Blues Cube Tone dostarcza wszystkich najważniejszych cech wzmacniacza, między innymi krystalicznie czyste wybrzmienie oraz ciepły, kremowy charakter zniekształcenia lampowego. Poza szerokim zakresem mocy i kontrolą tonalną, muzycy mogą również wybierać w brzmieniach, które odnoszą się do oryginalnego amerykańskiego brzmienia Blues Cube, a przełączenie na kanał Crunch przenosi brzmienie na odważniejszy poziom wraz z grubszymi dźwiękami, które są idealne dla rytmów rockowych i tłustych solówek.

 

"Odczucie jest takie jak przy wzmacniaczu lampowym" relacjonuje Oz. "To brzmi świetnie, skompresowane w idealnym stopniu. Nie jest zbyt chłodne. Bardzo dobrze współgra z instrumentami, co jest najważniejszą rzeczą, kiedy używasz wzmacniacza gitarowego. Jeśli on nie reaguje odpowiednio, jest naprawdę trudno grać. Tu nie chodzi tylko o dźwięk; chodzi o reakcję. To jak powietrze pomiędzy wzmacniaczem a gitarą. Wszyscy lubimy we wzmacniaczach lampowych, że mamy tę kompresję i poruszający dźwięk."

 

Pochwalił również sposób współpracy wzmacniaczy i kapsuły z kostkami. "Dla mnie to naprawdę ważne, żeby wzmacniacz oddawał dobrze brzmienie kostek, ponieważ wiele moich brzmień solowych pochodzi właśnie z nich a nie z wzmacniacza" dodaje Oz.

 

Kapsuła New York Blues Cube Tone jest kompatybilna ze wzmacniaczami Blues Cube Artist, Blues Cube Artist212, Blues Cube Stage oraz Blues Cube Tour. Oz na ostatnich koncertach wybrał głowę Tour połączoną z kolumną 410.

 

 

pl.rolandeasteurope.com