LITZA gra na strunach NYXL D'Addario

Newsy
Pozostałe artykuły marki D`ADDARIO
LITZA gra na strunach NYXL D'Addario

Do użytkowników strun D'Addario NYXL dołączył niedawno Robert LITZA Friedrich z Luxtorpedy, którego fanom mocnego, gitarowego grania specjalnie przedstawiać nie trzeba.

Jego bogate CV muzyczne zna chyba każdy pasjonat gitary w Polsce. LITZA słynie z bezkompromisowości i wręcz z perfekcjonizmu, jeśli chodzi o kreację własnego brzmienia, dobór sprzętu i instrumentarium.

 

Jakiś czas temu Robert wypróbował nowe struny D'Addario NYXL do gitar elektrycznych - jak sam twierdzi, idealnie sprawdziły się w nagraniach płyt Luxtorpedy... na tyle mocno je polubił, że od tego czasu zabiera je także na koncerty i "ubiera" w nie swoje fantastyczne lutnicze i sygnowane gitary. Z uwagi na stosowanie różnych strojów i różnych instrumentów jego dobór strun nie jest szablonowy.

 

LITZA korzysta z gotowych kompletów jak i z zestawów specjalnych - skomponowanych przez niego ze strun pojedynczych - z serii NYXL są to wioliny NYPL (stalowe) i basy NYNW (owijane).

 

D’Addario NYXL zostały na nowo opracowane, oferując dużo większą stabilność stroju oraz wytrzymałość. Inżynierowie eksperymentowali z nowymi rozwiązaniami, zaczynając od wyboru nowych, węglowo-stalowych stopów, przez inne metody produkcji owijki po rewolucyjną, cynową powłokę antykorozyjną. Projekt zakładał też większą elastyczność i głośność oraz stabilność stroju, a dzięki nowej, niklowej owijce uzyskano podbicie pasma z zakresu 1 kHz - 3,5 kHz, poprawiające brzmienie bez utraty uwielbianego przez gitarzystów czucia pod palcami strun niklowanych.

 

www.musicdealer.pl

www.daddario.com