Piotr Słapa gra na Cole Clarkach!

Newsy
Pozostałe artykuły marki COLE CLARK
Piotr Słapa gra na Cole Clarkach!

Piotr Słapa został endorserem gitar akustycznych Cole Clark. Instrumenty tej marki - FL2AC Custom i FL1AC (Fat Lady) - stały się drugim, obok używanych od lat Matonów, narzędziem codziennej pracy tego gitarzysty

Jak sam mówi: "Cole Clark to gitary stworzone do gry na scenie. Zaawansowana elektronika, najwyższej jakości drewno i  bezkompromisowe wykonanie stawiają tę młodą australijską markę w absolutnej światowej czołówce. Krótko mówiąc profesjonalny instrument dla wymagających muzyków."

Piotr Słapa (www.peterslapa.com) jako jeden z nielicznych opanował technikę fingerstyle na światowym poziomie i od lat jest jej aktywnym popularyzatorem. W 2006 roku nagrał płytę - "Road to Nashville" - na której zawarł refleksje ze swych muzycznych podróży - była to notabene pierwsza akustyczna płyta fingerstyle w Polsce. Tytułowa droga do Nashville zaprowadziła go w końcu do światowej stolicy country, gdzie przez jakiś czas mieszkał i szkolił swe umiejętności. W roku 2007 uczestniczył w legendarnym festiwalu fingerstyle CAAS "Chet Atkins Appreciation Society". Uczył się od muzyków takich jak Tommy Emmanuel, Todd Hallawell, Chris Eldridge, Preston Reed czy Richard K. Hudson. Obecnie przygotowuje swą drugą płytę akustyczną, na której (jak obiecuje) spotka nas kilka niespodzianek.