Nowe gitary Raw Power od Gibsona

Newsy
Nowe gitary Raw Power od Gibsona

Gibson USA wprowadził do sprzedaży nową serię gitar elektrycznych, wyróżniających się surowym wyglądem i brzmieniem.

Spytacie co oznacza nazwa tej serii? Dokładnie to co myślicie; oto bowiem Gibson przedstawia dwie ze swoich najbardziej charakterystycznych gitar elektrycznych w surowych wersjach odartych z niepotrzebnych dodatków, lecz dysponujących nadprzeciętną mocą. Instrumenty są inspirowane popularną, ale krótko dostępną Raw Power Les Paul z okresu 2000-2001 i w swej nowej wersji zawierają nie tylko wspomnianego Les Paula, ale także SG Raw Power.

Seria Gibson Raw Power jest niejako kontynuacją słynnych modeli Studio, które poskramiają cechy, jakich oczekują współcześni gitarzyści. Zarówno Les Paul Studio Raw Power i SG Raw Power wyposażone są w klonowe, nieoprawione bindingiem korpusy, z tradycyjnymi, rzeźbionymi nakładkami. To wytrzymałe drewno jest odpowiedzialne za czyste, wyraziste brzmienie i niepowtarzalny wygląd. Mahoniowe gryfy zostały przyozdobione klonowymi podstrunnicami, bez bindingu, z prostymi inkrustacjami w kształcie kropek i trapezem na 12 progu.

Ta prostota, w żadnym wypadku, nie oznacza, że gitary Raw Power są niedbale wykończone - wręcz przeciwnie ich wizualna czystość i brzmieniowa moc sprawiają, że zostały stworzone by je doceniać. Tym bardziej, że seria Raw Power dostępna jest w wielu kolorach, z których każdy dobierze coś pod siebie: Natural Satin, Satin Gold, Satin Yellow, Satin White, Satin Blue/Platinum, Satin Trans Ebony, Satin Aquamarine, i Gloss Platinum. Na dodatek, LP Studio Raw Power jest dostępny ze złotym i z chromowanym osprzętem.

Zaawansowana elektronika w jaką ubrane są modele Raw Power 2009 to para humbuckerów 57 Classic, jednych z najbardziej popularnych przetworników Gibsona wszechczasów, wyposażona w magnesy Alnico II, emaliowane okablowanie, niklowane nabiegunniki i niklowe wkręty, klonową przekładkę, czy dwu-przewodnikowo, splecione odrutowanie, tak jak w legendarnych pickupach PAF, na których 57 Classic są wzorowane. Zmianą w przypadku 57-ek są woskowane cewki, które walczą ze sprzężeniami i przebiciami, przy wysoce przesterowanych brzmieniach.

Seria Gibson Raw Power wyposażona jest w osprzęt, w sam raz trafiający w jej potrzeby: legendarny most Gibson Tune-O-Matic z strunociągiem stopbar gwarantują strój i wydłużają sustain, podczas gdy zielone klucze Grover Kluson dodają subtelnej, vintageowej elegancji, zachowując swe znamienite walory. Siodełko Corian pozwala zachować pożądany rezonans i sustain. Oba modele gitar posiadają wklejane gryfy i są oparte na tradycyjnej menzurze Gibsona 24 3/4", a mimo to SG Raw Power mają 24 progi, a LP Raw Power 22. Wszystkie gitary są wyposażone w pokrowiec Gibsona, tak by bezpośrednio wyruszyć z Tobą w trasę.