Nowe modele Electromatic Gretscha

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Nowe modele Electromatic Gretscha

Gretsch odświeżył serię Electromatic Hollow Body wprowadzając nowe rozwiązania oraz opcje wykończenia.

Gitary dostępne są z korpusami hollow z pojedynczymi i podwójnymi wcięciami cutaway, oferowane są też w wersji 12-strunowej oraz dla gitarzystów leworęcznych. Za elektryczną część brzmienia odpowiadają humbuckery Black Top Filter’Tron zapewniające rasowe i unikalne brzmienie o wyjątkowej dynamice i czystej, mocnej prezencji.

 

Nowością są m.in. główne pokrętło Master Volume zachowujące pełną górę pasma i klarowność przy ściszaniu, siodełko Graph Tech NuBone, 4-warstwowy binding czy mniejsza główka z końca lat 50.

 

Model G5420T Electromatic Hollow Body Single-Cut Bigsby to instrument stworzony z myślą o dzisiejszych gitarzystach. Podobnie jak wszystkie modele hollow-body Electromatic 2016, G5240T posiada korpus z 5-warstwowej sklejki, postarzany bindng, powiększone, zaokrąglone otwory rezonansowe w kształcie f-ek. Na pokładzie znalazł się mostek Adjusto-Matic z palisandrową podstawą oraz strunociągiem Bigsby B60. Znajdująca się na klonowym gryfie o profilu thin-U, palisandrowa podstrunnica o radiusie 12 cali zaopatrzona została w perłowe markery Neo-Classic oraz 22 progi medium jumbo. Gitara dostępna jest w wykończeniu Orange Stain, Aspen Green i Fairlane Blue, model leworęczny G5420LH oferowany jest w kolorach Orange Stain i Black.

 

G5422T Electromatic Hollow Body Double-Cut Bigsby posiada nieco cieńszy korpus z dwoma wcięciami oraz te same specyfikacje co model Single-Cut i dostępny jest w kolorach Orange Stain i Black.

 

G5422TG Electromatic Hollow Body Double-Cut Bigsby jest bardziej efektowną wizualnie wersją modelu G5422T, wyposażoną w złoty osprzęt. Pickupy Filter’Tron, strunociąg Bigsby B60, mostek Adjusto-Matic oraz pokrętła G-arrow dodają wyjątkowego uroku swoim złotym wykończeniem. Podstrunnicę uzupełniają klasyczne markery “Hump-Block", również wyróżniające modele z oznaczeniem TG, które oferowane są w wykończeniu Walnut Stain oraz Snowcrest White.

 

Gretsch G5422G-12 Electromatic Hollow Body Double-Cut to 12-strunowa wersja instrumentu z dwoma wcięciami cutaway oraz złotym osprzętem. Tu obok strunociągu “G-cutout", mostka Adjusto-Matic z palisandrową podstawą i pickupów Filter'Tron znalazły się treż markery “Hump-Block". Model dostępny jest w wykończeniu Walnut Stain i Black.

 

www.gretschguitars.com