Marcus Siepen z Blind Guardian w rodzinie artystów Ortega Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Marcus Siepen z Blind Guardian w rodzinie artystów Ortega Guitars

Kolejny znakomity gitarzysta dołączył do rodziny artystów Ortega Guitars - Marcus Siepen z legendarnej formacji Blind Guardian wybrał model Striped Suite C/E.

Blind Guardian od wielu lat znany jest z epickich, potężnie brzmiących metalowych hymnów oraz imponujących koncertów. Od momentu powstania w 1984 roku zespół podbił serca fanów oraz miłośników metalu na całym świecie swoim stylem łączącym elementy speed-, thrash - i progresywnego metalu.

 

Marcus jest bardzo innowacyjnym i kreatywnym gitarzystą, który niewątpliwie zasługuje na najwyższej klasy instrument spełniający jego potrzeby. Z bogatej kolekcji klasycznych gitar Ortegi artysta wybrał model Striped Suite C/E, należący do serii Private Room.

 

Korpus gitary posiada tył i boki z paskowanego hebanu klasy AAA, top wykonany z litego świerku Alaska oraz wyróżnia się bardzo praktycznym, wygodnym podcięciem Armrest pod prawą rękę, który podobnie jak binding wykonano z drewna akacji.

 

Za przeniesienie brzmienia odpowiada specjalnie opracowany, pickup złożony z 6 kryształków piezo oraz preamp Ortega MagusPro-NL z wbudowanym tunerem.

 

Całość uzupełnia mahoniowy gryf z palisandrową podstrunnicą i obustronnym prętem regulacyjnym, 12-otworowy mostek, customowe klucze Der Jung 18:1 oraz wysokiej klasy gig-bag Ortegi wraz ze skórzanym paskiem.

 

www.meinldistribution.pl

www.ortegaguitars.com