Dean Zelinsky przedstawia Johnny Winter Signature Guitar

Newsy
Dean Zelinsky przedstawia Johnny Winter Signature Guitar

Firma Dean Zelinsky Guitars zaprezentowała wyjątkowy model gitary sygnowanej przez Johnny'ego Wintera.

Johnny Winter Signature to ten sam model stworzony przez Zelinsky'ego, którego Johnny Winter używał w ostatnich latach przed śmiercią w lipcu 2014 r. Przypomnijmy, że Dean Zelinsky to założyciel firmy Dean Guitars, który w 2012 roku założył własną markę Dean Zelinsky Private Label Guitars.

Pierwszych 25 egzemplarzy gitary Johnny Winter Signature zostało ręcznie ponumerowanych przez Zelinsky'ego i będzie sprzedawanych wraz z certyfikatem autentyczności podpisanym przez Zelinsky'ego i żonę Johnny'ego Susan Winter zarządzającą spuścizną zmarłego gitarzysty w Johnny Winter Estate.

"Skonstruowanie tego instrumentu to dla mnie wielki zaszczyt" - powiedział Dean Zelinsky - "Johnny był moim gitarowym idolem od czasu, gdy byłem dzieckiem i nie ulega wątpliwości, że to jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów. Choć znałem Johnny'ego przelotnie od wielu lat, po raz pierwszy zacząłem budować dla niego instrumenty po spotkaniu w 2011 roku na klubowym parkingu. Od kilku lat projektowałem gitary o cienkim korpusie i wiedziałem, że ultra-cienki single cut będzie idealny dla Johnny'ego. Włożyłem w tę gitarę całą swoją wiedzę o jego preferencjach, a potem zająłem się grawerunkiem, dbając między innymi o odpowiednio wyeksponowane imię Johnny'ego. Johnny powiedział mi, że to najpiękniejsza gitara jaką kiedykolwiek widział i od razu zaczął jej używać niemal przy wszystkich okazjach. Jakiś czas później zaczęliśmy rozmawiać o stworzeniu linii sygnowanych instrumentów i przystąpiliśmy do formalnej umowy krótko przed jego śmiercią".


Grawerowany top gitary zbudowany jest z klonu płomienistego, a cienki korpus z mahoniu. Klonowy gryf gitary o skali 25 ½" wyposażono w 24 progi. Hardware wykonano z satynowego szczotkowanego niklu, a użyte przetworniki to Dean Zelinsky Custom Humbuckers.

Gitara będzie dostępna bezpośrednio u producenta i będzie sprzedawana w specjalnym twardym futerale. Cena: 2,899 $

https://deanzelinsky.com/