Michael Kelly Hybrid 55

Newsy
Michael Kelly Hybrid 55

Michael Kelly Guitars zaprezentował nowy model Hybrid 55, łączący klasyczny design i brzmienie konstrukcji solid-body z ciepłą, naturalną barwą gitary akustycznej dzięki wbudowanemu systemowi Fishmana.

Michael Kelly Hybrid 55 oparty jest na bardzo popularnym modelu MK 1955 i posiada korpus łączący jesion bagienny oraz wzorzysty top z klonu Quilt w wykończeniu Tiger Eye Burst, otoczony dodatkowo bindingiem z klonu płomienistego. Przykręcany, klonowy gryf zaopatrzono w palisandrową podstrunnicę z 22 progami medium.

 

Za elektryczne brzmienie odpowiada mini-humbucker Rockfield przy gryfie oraz humbucker Rockfield SWC w pozycji przy mostku, obsługiwane 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami VOLUME i TONE typu push-pull, pozwalającymi na rozłączanie cewek każdego z pickupów.

 

Mostek Fishman VT Powerbridge wyposażony jest w pickup piezo oraz układ Fishman Powerchip z dedykowaną regulacją głośności oraz możliwością, dzięki dodatkowemu przełącznikowi na górnym rogu, łączenia pickupów magnetycznych z sygnałem piezo lub wyboru jednej z barw.

 

Wyjście TRS pozwala na wyprowadzenie sygnału kablem Y oddzielnie do wzmacniacza gitarowego i akustycznego (lub konsolety), lub klasyczne podłączenie zwykłym przewodem jack-jack do jednego wzmacniacza.

 

Michael Kelly Hybrid 55 dzięki hybrydowej, elektryczno-akustycznej konstrukcji doskonale sprawdzi się w rękach gitarzystów potrzebujących na scenie obu rodzajów brzmień.

 

www.emuzyk.pl

www.michaelkellyguitars.com