L.R. Baggs Acoustic Reference Amplifier

Newsy
L.R. Baggs Acoustic Reference Amplifier

L.R. Baggs Acoustic Reference Amplifier to wzmacniacz do gitary akustycznej, który trafił na łamy Gitarzysty w czerwcu. Można powiedzieć, że sprawdziliśmy go wzdłuż, wszerz i na wylot...

Przed wzmacniaczem do gitar akustycznych stoi zazwyczaj bardzo trudne zadanie - musi maksymalnie wiernie oddać brzmienie podłączonego instrumentu, nie dodając nic od siebie. Oczywiście najsłabszym ogniwem układu i tak będzie przetwornik zamontowany w gitarze. Jednak mimo wszystko niełatwo jest nagłośnić gitarę akustyczną, o czym przekonał się każdy, kto był zmuszony grać na scenie podłączony do zwykłego zestawu PA lub nawet odsłuchu. Producenci prześcigają się więc w projektowaniu wyspecjalizowanych wzmacniaczy, które oprócz naturalnego brzmienia powinny oferować jeszcze jedną istotną cechę, a mianowicie: niewielkie wymiary gwarantujące mobilność.

Z tym zadaniem próbuje się zmierzyć firma L.R. Baggs, wprowadzając na rynek combo do gitar akustycznych o nazwie Acoustic Reference Amplifier. Jest to wzmacniacz klasy D oferujący 200 watt mocy i dwa kanały. Fale dźwiękowe w powietrzu wywołuje głośnik neodymowy BMR o średnicy ośmiu cali. Do dyspozycji mamy dwie pętle efektowe, wyjście liniowe, zbalansowane XLR i słuchawkowe, a także pogłos sprężynowy. Wymiary ważacego niecałe 13kg comba to 445x457x311mm (SxWxG). Jak sprawdza się w praktyce taka konstrukcja?

Zapraszamy do lektury pełnego testu w czerwcowym numerze Gitarzysty i wysłuchania próbek brzmień wzmacniacza L.R. Baggs Acoustic Reference Amplifier na załączonym CD!

(Autorem testu jest Krzysztof Błaś)