REK Peter Slapa Model

Newsy
REK Peter Slapa Model

Ostrzeszowska firma lutnicza Rek przygotowała niezwykłą gitarę na specjalne zamówienie znanego gitarzysty fingerstyle, Piotra Słapy.

Korpus Reka PSM wykonano z brzozy arktycznej i mahoniu, a gryf z orzecha, przekładanego paskami hebanu. Podstrunnica z hebanu Macassar ma promień 14 cali. Jednak największą niespodzianką jest tutaj gryf, składający się z dwóch części. Jedna z nich zaczerpnięta jest ze standardowej gitary elektrycznej, ma skalę 25,5 cala, dwadzieścia cztery progi jumbo i cztery struny. Druga pochodzi z gitary basowej, ma skalę 32 cale, dwadzieścia progów i dwie struny. Reka PSM uzbrojono w przystawki Merlin i preamp NTMB-918F firmy Bartolini.

Instrument ten umożliwia jednoczesne granie pochodów basowych, akordów i melodii. Dzięki niespotykanej konstrukcji, zarówno partie basowe jak i gitarowe brzmią niezwykle autentycznie. Jak powiedział nam Piotr Słapa - "Chcę łączyć linie basowe z gitarowymi, ale na standardowych gitarach nie brzmi to dobrze. Po dłuższym czasie eksperymentowania z przestrajaniem i różnego typu emulacjami stwierdziłem, że czas sięgnąć po coś prawdziwego. Nic nie daje tak dobrego i naturalnego soundu jak Rek PSM".

Więcej informacji: www.rekguitars.com oraz www.peterslapa.com