NAMM 2016: Gretsch Streamliner

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
NAMM 2016: Gretsch Streamliner

Do katalogu Gretscha dołączyła nowa seria Streamliner, oferująca rasowy design i brzmienie marki w bardzo atrakcyjnych cenach.

W kolekcji Streamliner dostępne są modele Center Block Jr., Center Block i Hollow Body, które wyposażono w nowe pickupy Gretscha o zwiększonym poziomie sygnału - humbuckery Broad’Tron. Gitary posiadają korpusy z rzeźbionego, laminowanego klonu, które w modelach Center Block wzmacniane są lekkimi blokami centralnymi z drewna świerkowego. Gryfy z nato o cienkim profilu U zaopatrzono w ozdobione perłowymi markerami palisandrowe podstrunnice o 12-calowym radiusie.

Układ elektryczny tworzą wspomniane przetworniki Broad’Tron sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem, dwoma regulatorami głośności pickupów, wspólnym tonów oraz dodatkowym, głównym potencjometrem głośności. Całość uzupełnia stylowy binding korpusu i gryfu a w osprzęcie znalazły się mostki Adjusto-matic.

W ramach Streamliner Center Block Jr. dostępne są 2 modele z podwójnymi wcięciami cutaway - G2655 (wykończenie Flagstaff Sunset) oraz G2655T z mostkiem Bigsby B50 (dostępne w kolorach Walnut Stain lub Black).

Seria Streamliner Center Block składa się z 3 modeli — G2622T z mostkiem Bigsby B70 (Torino Green i Flagstaff Sunset), G2622 (Walnut Strain) i leworęcznego G2622LH (Flagstaff Sunset).

Streamliner Single Cutaway Hollow Body dostępny jest w dwóch odmianach — G2420T z mostkiem Bigsby B60 (Flagstaff Sunset lub Golddust) i G2420 ze strunociągiem Chromatic II (Aged Brooklyn Burst).

 

www.gretschguitars.com