Michael Kelly Mod Shop 55

Newsy
Michael Kelly Mod Shop 55

Firma Michael Kelly Guitars zaprezentowała nową gitarę Mod Shop 55, będącą nowoczesną wersją najlepiej sprzedającego się w ofercie modelu 1955, wyposażoną w pickupy Lindy Fralin i zmodyfikowany układ elektryczny.

Michael Kelly Mod Shop 55 wyróżniają klasowe, specjalnie dobrane pickupy Lindy Fralin w chromowanych puszkach - ręcznie nawijane, Pure PAF z magnesem Alnico II przy mostku oraz Mini Humbucker pod gryfem. Dla zbalansowanej głośności zastosowano tu "częściowe" rozłączanie cewek - opcja push-pull w potencjometrach zmniejsza poziom wyjściowy jednej z cewek dedykowanych pickupów o 50%.


Mod Shop 55
posiada korpus z jesionu bagiennego z naklejonym wzorzystym topem otoczonym bindingiem z klonu płomienistego. Gitara dostępna jest w wykończeniach Amber Trans, Black Wash, Caramel Burst i Rich Brown. Klonowy gryf wyposażony jest w zależności od koloru gitary w palisandrową, lub klonową podstrunnicę o zmiennym radiusie 10.5"-16". W osprzęcie znalazły się klucze die-cast oraz chromowany mostek w stylu Tele.

W przygotowaniu są modele Mod Shop z pickupami takich firm jak Bare Knuckle, Rockfield, Fishman, Mojo Tone czy TV Jones.


www.emuzyk.pl
www.michaelkellyguitars.com