Poznaj gitarę Rona 'Bumblefoota' Thala (video)

Newsy
Poznaj gitarę Rona 'Bumblefoota' Thala (video)

W kolejnym filmie z cyklu "Me and My Guitar" o swojej dwugryfowej gitarze opowiedział były gitarzysta Guns N' Roses - Ron 'Bumblefoot' Thal.

Film z cyklu "Me and My Guitar" powstał dla magazynu Total Guitar. Tym razem bohaterem był Ron 'Bumblefoot' Thal, który opowiedział o swojej sygnowanej dwugryfowej gitarze Vigier DoubleBfoot.

"Gitary Vigier pochodzą z Francji. Firmę o tej nazwie założył Patrice Vigier około 30 lat temu. Byłem akurat na trasie po Francji w 1997 roku i jeden reprezentantów firmy przyszedł na mój koncert i zapytał czy nie chciałbym wypróbować ich gitar. Zawsze sam budowałem i używałem tylko swoich własnych gitar i nigdy nie myślałem w tamtym momencie o reprezentowaniu czyjejś marki, ale wypróbowałem ją, zagrałem na niej wówczas ów koncert i czułem, że jest ona lepsza niż gitary, które sam robiłem. Byłem pod wrażeniem wielu jej cech. Posiadała zerowy próg przez co pierwszy próg bardziej naturalnie stawał się podobny w feelingu do pozostałych. Poza tym była ona wyposażona w przetworniki Dimarzio, których używałem od zawsze, a także nie posiadała możliwości korekcji krzywizny gryfu bowiem nie była wyposażona w pręt, który przechodził przez cały gryf. Zamiast tego przez środek gryfu przechodził grafit, co powodowało, że ów gryf był zawsze perfekcyjnie prosty i nigdy nie wymagał regulacji. I tak po ponad prawie dwunastu latach "walki" z tymi gitarami w różnych warunkach ciepła i wilgotności mogę potwierdzić, że gryf ciągle pozostaje prosty." - opowiadał Bumblefoot w wywiadzie dla Magazynu Gitarzysta.

Sygnowana gitara Vigier DoubleBfoot ma mahoniowy korpus typu solid body i wyposażona jest w dwa gryfy o konstrukcji Bolt-on, w tym jeden bezprogowy. Tak jak wspominał Ron, gryf zawiera dodatek grafitu w proporcji 10/90 (90% drewna). Podstrunnice wykonano z palisandru (progowa) i iMetalu (bezprogowa). Gitara posiada przetworniki DiMarzio Chopper (gryf) i Tone Zone (mostek).

Zdjęcie: Romana Makówka