NAMM 2015: Gretsch i nowe sygnatury Briana Setzera

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
NAMM 2015: Gretsch i nowe sygnatury Briana Setzera

Podczas targów NAMM 2015 firma Gretsch zaprezentowała kolekcję nowych oraz zliftingowanych modeli gitar Hollow Body Brian Setzer.

Modele Gretsch Brian Setzer Nashville wzorowane są na vintage'owych eksponatach w gitarowej prywatnej kolekcji Briana Setzera. Konstrukcja wykorzystująca ożebrowanie trestle bracing wprost nawiązuje do należącego do Setzera oryginalnego modelu Gretsch 6120 z 1959 roku. Gitary wyposażone są również w sygnowane podwójne przetworniki Brian Setzer "Signature" TV Jones, blokowane klucze i straplocki Schallera, mostek Adjusto-Matic z dźwignią vibrato Bigsby B6CB oraz niklowany hardware.

Gitary dostępne są z korpusami z trzech warstw klonu w wykończeniu Gloss Black Urethane (G6120SSU) i Vintage Orange Lacquer (G6120SSLVO) oraz korpusami z pięciu warstw klonu płomienistego w wykończeniu Orange Urethane (G6120SSU) lub Orange Lacquer (G6120SSL), a także w wersji dla graczy leworęcznych w wykończeniu Orange (G6120SSULH).


Faceliftingowi uległa Seria Gretsch Brian Setzer Hot Rod (G6120SH), dostępna teraz z korpusami z klonu płomienistego w nowych wersjach wykończenia. To gitary typu single-cutaway z korpusem hollow body z ożebrowaniem trestle bracing (nawiązującym do modelu z 1959 r.) wymodelowaną płytą wierzchnią (archtop) i otworami rezonansowymi w kształcie litery "f". Klonowy gryf wyposażono w hebanową podstrunnicę ze znanymi z innych modeli markerami Neo-Classic Thumbnail umieszczonymi przy górnej krawędzi gryfu.

Ponadto gitary posiadają podwójne przetworniki Brian Setzer "Signature" TV Jones z trójpozycyjnym przełącznikiem, potencjometr MASTER VOLUME, blokowane klucze Schallera i mostek Adjusto-Matic z dźwignią vibrato Bigsby B6C. Dostępne wykończenia to: Harbor Blue 2-Tone, Highland Green 2-Tone, Roman Red 2-Tone, Tuxedo Black 2-Tone, Tuxedo Black, Blonde i Green Sparkle.


Model G6136SLBP Brian Setzer Black Phoenix został zaprojektowany i zbudowany z myślą o szybkiej grze. Feniks to gitara typu single-cutaway z korpusem hollow body z ożebrowaniem trestle bracing, wymodelowanym topem i spodem i otworami rezonansowymi w kształcie litery "f". Gryf zbudowano z klonu, a na hebanowej podstrunnicy o promieniu 9,5" nabito 22 progi medium i ozdobiono wykonanymi z macicy perłowej markerami Neo-Classic Thumbnail.

Ponadto gitarę wyposażono w podwójny przetwornik Brian Setzer "Signature" TV Jones z trójpozycyjnym przełącznikiem, ozdobny potencjometr MASTER VOLUME, binding w kolorze silver sparkle na korpusie, podstrunnicy i główce, pleksiglasowy pickguard z grafiką Phoenix, mostek Adjusto-Matic z dźwignią vibrato Bigsby B6C, straplocki Schallera i klucze Grover Imperial. Gitara została wykończona czarnym lakierem nitrocelulozowym.

 

www.gretschguitars.com