NAMM 2015: Gitara Line 6 Variax Standard

Newsy
Pozostałe artykuły marki LINE 6
NAMM 2015: Gitara Line 6 Variax Standard

Firma Line 6 zaprezentowała nowy model z powołanej do życia w 2002 roku serii Variax - gitarę Variax Standard.

Model Variax Standard jest pierwszym poważnym efektem współpracy między Line 6 i Yamahą od czasu połączenia obydwu firm w styczniu 2014 roku. Variax Standard łączy więc innowacyjną technologię Line 6 z kunsztem lutników Yamahy.

"Od momentu, gdy Yamaha nabyła Line 6, blisko współpracowaliśmy nad rozwojem naszego innowacyjnego sprzętu" - skomentował Marcus Ryle, szef działu strategii w Line 6. "Z radością przedstawiamy model Variax Standard, prezentujący najwyższy poziom grywalności, ale wciąż w przystępnej cenie, który dostarczy wielu gitarzystom niesamowitego, vintage'owego brzmienia, o jakim zawsze marzyli. A nawet więcej, Variax Standard to bowiem również bogaty, tłusty sound bezcennych instrumentów z lat '50 z ich vintage'owymi przetwornikami single-coil, ale bez szumów i brzęczenia, które były ich głównym mankamentem. Takich atrakcji nie chcesz odtwarzać w żadnej vintage'owej czy nowoczesnej gitarze."

Jak zapewnia producent, w przeciwieństwie do innych gitar w podobnym zakresie cenowym, Variax Standard zapewni brzmienia charakterystyczne dla całej kolekcji vintage'owych, nowoczesnych i egzotycznych instrumentów, nie wykluczając najbardziej pożądanych elektrycznych i akustycznych gitar ubiegłego wieku. Użytkownicy uzyskają również możliwość skorzystania z całej grupy strojów dostępnych po przekręceniu właściwej gałki w instrumencie. Variax Standard wyposażony został również w znaną z innych modeli Line 6 aplikację Workbench HD, która umożliwia miksowanie i dopasowywanie do siebie rozmaitych brzmień.


Variax Standard posiada lekki, olchowy korpus typu Strat, jednoczęściowy klonowy gryf z palisandrową podstrunnicą oraz przetworniki Custom Wound oferujące czyste, pełne i bogate w harmonie brzmienie. Mostek tremolo zapewnia wysoki komfort i grywalność z długim sustainem, a siodełko Graph Tech dostarcza spójnej równowagi brzmienia i właściwy odstęp między strunami pomagający gitarzystom utrzymać strój.

Variax Standard dostępny będzie w pierwszym kwartale 2015 roku w trzech wersjach kolorystycznych Tobacco Sunburst, Vintage White oraz Midnight Black.

www.lauda-audio.pl
www.line6.com