Carvin powołuje do życia Kiesel Guitars

Newsy
Carvin powołuje do życia Kiesel Guitars

Korporacja Carvin poinformowała o utworzeniu nowej i niezależnej firmy Kiesel Guitars.

Kiesel Guitars przejmie kontrolę nad produkcją gitar i basów oraz sprzedażą instrumentów wszystkich marek należących do Carvina i Kiesela. Nowy układ biznesowy zacznie obowiązywać od 1 lutego.

Właściciele Kiesel Guitars - Mark Kiesel i Jeff Kiesel zdecydowali o utworzeniu nowej firmy, aby w większym stopniu zaangażować się w rozwój marek wytwarzanych instrumentów. Mark Kiesel od 1970 roku był szefem oddziału Carvina zajmującego się gitarami i basami, a w nowej spółce obejmie stanowisko prezesa. Jeff zajmie się Custom Shopem Kiesel Guitars.

Po zmianie, Carvin zajmie się produkcją sprzętu pro-audio oraz wzmacniaczy poprzez swoje marki Carvin Audio i Carvin Amplifiers. Nowe strony tych marek ruszą 1 kwietnia. Projektowanie oraz produkcja sprzętu Carvina wciąż będzie odbywać się w San Diego.

Powstanie nowej spółki jest swoistym powrotem do korzeni. Przypomnijmy, że firma Carvin została powołana do życia w 1946 roku przez Lowella Kiesela jako L. C. Kiesel Company. Trzy lata później zmieniła nazwę na Carvin, pochodzącą od imion najstarszych synów Lowella - Carsona i Gavina.