M.I.P.A. 2009

Newsy
M.I.P.A. 2009

Podczas tegorocznych targów we Frankfurcie, po raz dziesiąty odbyła się gala rozdania nagród Musikmesse International Press Award. Przedstawiamy zwycięzców z branży gitarowej...

Trofeum w kategorii "gitara elektryczna" zdobyła seria Road Worn firmy Fender (pozostałe nominacje to PRS Mira i Taylor T3).

W kategorii "gitara akustyczna" zwyciężyły instrumenty PRS Acoustics (pozostałe nominacje to Godin 5th Avenue i Santa Cruz Otis Taylor Signature).

Najlepszym "gitarowym combo" okrzyknięto Mesa/Boogie Mark V (pozostałe nominacje to Vox AC15 Heritage i PRS Combo).

W kategorii "gitarowy head" zwyciężył Vox Night Train (pozostałe nominacje to Peavey 6505 i EVH 5150).

Laury w kategorii "efekt gitarowy" nałożono na kostkę Vox Satchurator (pozostałe nominacje to TC Electronic Nova Reverb i DigiTech Timebender Delay).

Najwięcej głosów w kategorii "przetwornik gitarowy" zdobył Seymour Duncan P-Rails (pozostałe nominacje to Fishman Aura Pro Systems i Dean Vinnie Moore Signature Humbucker).

Najlepszym "wzmacniaczem akustycznym" wybrany został Fishman SoloAmp (pozostałe nominacje to L.R. Baggs Acoustic Reference Amplifier i SR Technology JAM 150).

Trofeum w kategorii "struny" zdobył produkt GHS David Gilour Signature Boomers (pozostałe nominacje to Elixir Bronze Anti-Rust 80/20 i D'Addario EPN).

Wydarzenie uświetniło swą obecnością kilka znanych postaci, między innymi Steve Lukather, Joe Satriani i Paul Reed Smith. Na widowni zasiedli dziennikarze z całego świata, reprezentujący ponad 100 magazynów branżowych, między innymi nasi koledzy z brytyjskiego magazynu Guitarist. Po gali zaproszono wszystkich na wspaniały bankiet...