Roland Cube-10GX

Newsy
Pozostałe artykuły marki ROLAND
Roland Cube-10GX

Roland zaprezentował nowy model Cube-10GX, poszerzający popularną serię o kompaktowy wzmacniacz o mocy 10W, wyposażony w technologię COSM oraz możliwość programowania brzmień przy pomocy nowej aplikacji Cube Kit.

10-watowe combo posiada specjalnie zaprojektowany, 8-calowy głośnik oraz dysponuje modelowanymi brzmieniami technologii COSM oraz wbudowanymi efektami. Z poziomu panelu sterowania dostępne są 3 presety: Clean, Crunch i Lead, oferujące najwyższą jakość brzmienia COSM, oraz trzystopniowa sekcja korekcji BASS, MIDDLE i TREBLE. Na pokładzie znalazły się trzy efekty: chorus, delay oraz reverb, dostępny tu w dwóch wersjach - Plate i Spring.


Nowością jest możliwość wprowadzenia do pamięci własnych presetów opracowanych przy pomocy darmowej aplikacji Cube Kit, która pracuje na systemach iOS oraz Android. Do dyspozycji mamy 10 różnych wzmacniaczy COSM pokrywających brzmienia czyste, przez klasyczny blues i rock, po metalowe barwy hi-gain. Dostępny jest też preset dla gitar akustycznych.

Jak większość nowoczesnych wzmacniaczy ćwiczeniowych, Roland Cube-10GX posiada wejście Aux In do podłączenia zewnętrznego odtwarzacza, a wyjście Rec Out/Phones pozwala na ciche ćwiczenie na słuchawkach.

www.rolandpolska.pl