Electro-Harmonix B9 Organ Machine

Newsy
Electro-Harmonix B9 Organ Machine

Electro-Harmonix zaprezentował efekt, który pozwala na uzyskanie klasycznych brzmień organowych bez potrzeby użycia specjalnych, dodatkowych przetworników MIDI do gitary.

Electro-Harmonix B9 Organ Machine zamienia brzmienie gitary, basu lub keyboardu w legendarne barwy organowe z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Na pokładzie znalazło się 9 starannie przygotowanych presetów, wybieranych za pomocą obrotowego przełącznika.


Do kontroli ustawień służą dwie gałki głośności DRY i ORGAN, odpowiadające oddzielnie za poziom barwy organowej i nieprzetworzony sygnał instrumentu, a dedykowane wyjścia pozwalają na niezależne wyprowadzenie obu brzmień.
Gałka MOD ustala prędkość modulacji, która ma oczywiście różny charakter w zależności od wyboru danej barwy organowej. Potencjometr CLICK odwzorowuje perkusyjne harmoniczne, będące nieodłącznym elementem wielu klasycznych brzmień organowych. Dla uzyskania maksymalnej autentyczności, klik dodawany jest tylko do pierwszego zagranego dźwięku lub akordu i powtarzany tylko w momencie, kiedy głośność wybrzmiewających nut spadnie poniżej określonego progu.


www.ehx.com