Matrix 'Vintage British' VB800

Newsy
Matrix 'Vintage British' VB800

W ofercie Matrix Amplification pojawił się długo oczekiwany miniaturowy head, łączący lampowy preamp z bardzo lekką końcówką mocy.

Znakomite końcówki Matrixa serii GT-FX wykorzystywane są już od kilku lat przez gitarzystów razem z najwyższej klasy procesorami z cyfrowymi symulacjami wzmacniaczy jak Fractal Axe FX czy Kemper.


Umieszczony w kompaktowej obudowie, nowy Matrix VB800 łączy klasyczne, brytyjskie, lampowe brzmienie z ultra lekką końcówką tranzystorową, oferującą 420 W mocy przy obciążeniu 4 Ohm (150 W/16 Ohm).

W pełni lampowy preamp bazuje na brzmieniu jednokanałowych, brytyjskich wzmacniaczy z początków lat 80. Sekcja końcówki mocy pracuje w klasie A/B Mosfet, a cała konstrukcja VB800 waży zaledwie 1,9 kg. Kompaktowe wymiary pozwlają na przenoszenie wzmacniacza nawet w kieszeni pokrowca gitary.

Dzięki 2 wejściom o różnej czułości możliwe jest uzyskanie szerokiej palety gainu - od barw czystych po brzmienie typu hi-gain. Na pokładzie znalazła się 3-zakresowa sekcja korekcji oraz pętla efektów z regulowanym poziomem.

uk.matrixamplification.com
www.g66.eu