Sześcio- i siedmiostrunowy Mayones Duvell

Newsy
Sześcio- i siedmiostrunowy Mayones Duvell

Kilka lat minęło od zaprezentowania przez Mayonesa zupełnie nowego instrumentu. Powitajmy zatem Duvella - gitarę najwyższej jakości, której można oczekiwać od instrumentów Mayones w ascetycznej formie Superstrata.

Mayones Duvell jest dostępny w wersji 6 i 7 strunowej w dwóch wersjach Standard i Elite, a jego ostre krawędzie i ostro wykończone rogi nie pozostawiają wątpliwości - nie jest to gitara dla małych dziewczynek!

Oba modele mają mahoniowy korpus, w wersji Standard wyposażony w top z klonu płomienistego oraz w wersji Elite zaopatrzony w piękną płytę wierzchnią z wzorzystej topoli oczkowej.

Duvell Standard posiada 5-częściowy gryf z mahoniu i klonu z palisandrową nakładką, a w modelu Elite przykręcono 5-częściową szyjkę wenge-bubinga z nakładką wykonaną z hebanu. Podstrunnice o radiusie 16" (406 mm) zdobione są z boku niebieskimi, fluorescencyjnymi markerami. Osprzęt tworzą blokowane klucze Grip-Lock oraz stały mostek, pochodzące od firmy Hipshot.

W układzie elektrycznym znalazły się humbuckery Duncan Distortion (mostek) i Jazz (gryf) - dla gitar 6-strunowych oraz Seymour Duncan Nazgûl 7 (mostek) i Sentient 7 (gryf) - dla modeli 7-strunowych. Całość sterowana jest 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz pojedynczym potencjometrem głośności Bourns z możliwością rozłączenia cewek w trybie push-pull. Na życzenie klienta gitary mogą być również wyposażone w przetworniki innych marek.

Instrumenty posiadają menzurę długości 25,4" (645mm) i dostępne są w matowym wykończeniu topu Transparent Black, Transparent Graphite, Transparent Dirty Red,Transparent Dirty Blue oraz Natural Wood.

www.mayones.com