Seymour Duncan Jason Becker Perpetual Burn Humbucker

Newsy
Pozostałe artykuły marki SEYMOUR DUNCAN
Seymour Duncan Jason Becker Perpetual Burn Humbucker

Seymour Duncan zaprezentował nowy humbucker Perpetual Burn sygnowany nazwiskiem Jasona Beckera, którego pierwsze prototypy powstały niedługo po nagraniach albumu Davida Lee Rotha, " A Little Ain't Enough".

Jason szukał wtedy przetwornika z wystarczającą ilością gainu do śpiewnych solówek oraz dynamiczną odpowiedzią przy akordach i czystych dźwiękach. Choroba Jasona pokrzyżowała jednak plany końcowego dopracowania pickupów.


"Kilka lat temu mój przyjaciel Michael Lee Firkins testował prototyp sygnowanego wzmacniacza Becker," pisze Jason. "Sprawdziliśmy mnóstwo gitar, ale nie znaleźliśmy żadnej, która zabrzmiałaby bardzo dobrze, lub przynajmniej brzmiała jak ja kiedyś. W końcu wpięliśmy gitarę z zamontowanymi prototypami moich pickupów Duncana, i zwaliło nas to z nóg! To było jak magia. Zdecydowaliśmy się skończyć pracę nad tym przetwornikiem i jest to moje brzmienie, tylko jeszcze znacznie lepsze! Ma tą tłustą barwę i dynamikę, które my metalowi gitarzyści i fani starego Van Halena uwielbiamy, oraz dodatkowo słodkie, czyste, wyraziste i ciepłe brzmienie solowe."

Z magnesem Alnico V i rezystancją DC 12.11k pickup idealnie sprawdza się zarówno przy wysokooktanowym shredzie jak i w rocku, bluesie czy fusion. Każdy humbucker Seymour Duncan Perpetual Burn Jason Becker jest ręcznie budowany w Santa Barbara, w Kalifornii i dostępny jest w standardowym rozmiarze oraz nieco szerszym typu Trembucker. Pickup oferowany jest w kolorze czarnym, białym oraz zebra, jest też możliwość customowego wyboru koloru.

Prezentacja wideo:

www.seymourduncan.com