Nowe struny Ernie Ball M-Steel

Newsy
Pozostałe artykuły marki ERNIE BALL
Nowe struny Ernie Ball M-Steel

Ernie Ball przedstawił szczegóły dotyczące swoich nowych, najbardziej wyszukanych i innowacyjnych strun jakie pojawiły się dotychczas w ofercie amerykańskiego producenta.

Ernie Ball M-Steel dostępne będą w pięciu popularnych grubościach serii Slinky: Super, Regular, Hybrid, Power oraz Skinny Top Heavy Bottom.

M-Steel określane są przez producenta jako najgłośniejsze i najbardziej wyraziste struny jakie powstały do tej pory, oferujące zwiększony sygnał wyjściowy, szerszy zakres częstotliwości i większą wytrzymałość.

Zastosowano tu specjalną obróbkę cieplną, wykorzystującą ekstremalnie mocny stop metalu poddany próbom stosowanym w przemyśle lotniczym i obronnym. M-Steel zbudowane są z owijki wykonanej z opatentowanego przez Ernie Ball stopu Super Cobalt, nawiniętej na wzmocniony, heksagonalny rdzeń stalowy. W rezultacie struny oferują bogatsze i pełniejsze brzmienie z bardzo mocną odpowiedzią niskiego pasma.

Struny nieowijane wykonano ze specjalnie hartowanej stali zapewniającej znakomitą wytrzymałość na rozciąganie. Autorska metoda owinięcia końcówki wokół kulki skutkuje odpornością na zerwanie oraz lepszą stabilnością stroju w porównaniu do konwencjonalnych strun.

www.musicinfo.pl
www.ernieball.com