Trzydniowe święto muzyki Music Show 2009

Newsy
Trzydniowe święto muzyki Music Show 2009

W połowie maja, w Sosnowcu odbędzie się wielkie wydarzenie muzyczno-targowe. Przez trzy dni sosnowieckie Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia gościć będzie przedstawicieli świata muzyki.

- Music Show, będzie pierwszą tego typu imprezą targową nie tylko w Polsce, ale i całej  Europie Środkowej. Impreza przełamie wszystkie dotychczasowe szablonowe i stereotypowe imprezy tego typu w tej części Europy. Na wzór największych imprez na świecie, organizowanych w takich miastach jak Frankfurt czy Londyn, będzie połączeniem trzydniowego święta szeroko pojętej muzyki i branży z nią związanej - mówi Grzegorz Winczewski, prezes BM Productions i współorganizator targów muzycznych w Sosnowcu.

Pierwszy dzień targów zaplanowano na 14 maja. Do Expo Silesia przyjadą wtedy osoby związane z branżą muzyczną. Dlatego w tym dniu, targi będą zamknięte dla zwiedzających.

- Branżowy dzień targów zostanie zorganizowany z klasą, będzie opiniotwórczy i ambitny. Jego atmosfera pozwoli na rozmowy biznesowe z dobrą muzyką w tle i zabawę, jednak bardziej kameralną niż snobistyczną. Wtedy też zostanie zorganizowana konferencja w formie debaty, na którą zostaną zaproszone najbardziej wpływowe i opiniotwórcze osoby w kraju, związane ze światem muzycznym. Dyskusja będzie dotyczyć tego, czy Polska jest skazana na ogólnie panujący kicz w muzyce i czy odbiorcy w naszym kraju są gotowi na słuchanie  muzyki na wyższym poziomie artystycznym - mówi Winczewski.

Wśród zaproszonych gości będą m.in. Dorota Szwarcman, krytyk muzyczny; Katarzyna Kanclerz, twórca rynku muzycznego w kraju; muzycy Irek Dudek i Zbigniew Hołdys; Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Kuba Wojewódzki, dziennikarz muzyczny.
Podczas wieczornego koncertu zagrają: Chuck Loeb, Mitchel Forman, Melvin Lee Davis, Krzysztof Zawadzki (zespół METRO). Występ uświetni Urszula Dudziak.

Drugi dzień targów, będzie już otwarty dla zwiedzających. Zakończy się on drugą edycją Festiwalu Muzyki Klubowej EXPLORIS 2009. Festiwal jak i całe targi zostały objęte patronatem MTV.

- W tym roku na festiwalu pojawią się dwie sceny, na których zaprezentuje się około dwudziestu DJ z Polski i ze świata. Wystąpią: Ian Carey, Voodoo&Serano, 2-4 Gooves, Rydel, Defrikz, Raven Moonshae, Adam De Great, Carolla oraz Monkey. Impreza odbędzie się w wyjątkowej oprawie światła i dźwięku. Warto powiedzieć o tym, że po raz pierwszy w Polsce zostaną wtedy użyte prezentacje holograficzne. Na poprzedniej edycji festiwalu gościliśmy 5 tysięcy  widzów. Zagrało 11 DJ z Polski, Niemiec, Tajlandii, w tym Nakadia, Afrika Islam, Diana D'Rouze. Na scenie pojawiło się 250 tysięcy WAT światła i 35 tysięcy WAT dźwięku - dodaje organizator  targów muzycznych. ­- Podczas targów będzie można zobaczyć wszystko, co jest związane ze światem muzyki, od różnego rodzaju instrumentów, sprzętu nagłaśniającego, wyposażenia sceny po muzyczne stacje radiowe telewizyjne, wytwórnie fonograficzne firmy z branży Audio Visual Installations oraz car audio.

Ostatni dzień sosnowieckich targów muzycznych zaplanowano na zewnętrznym terenie wystawienniczym, poza halą. W oprawie, światła i dźwięku, zaprezentowane zostaną tam pojazdy z zainstalowanym w nich wyjątkowym sprzętem HI-FI. Na ten dzień zostaną zaproszone do zabawy osoby ze świata motoryzacji, również zajmujące się dźwiękiem. W tym dniu odbędzie się również konkurs z nagrodami, na najlepszy sprzęt nagłośnieniowy zainstalowany w samochodzie.

Kontakt: 
Grzegorz Winczewski - Dyrektor Projektu
Kom. 0 608 406 204
e-mail: musicshow@bmproduction.eu

Menedżer Projektu - Ludmiła Wołczuk
Tel. 032 78 87 538
Fax. 032 78 87 503
Kom. 0 510 031 698
e-mail: musicshow@exposilesia.pl

www.musicshow.com.pl 

Źródło: Expo Silesia