Nowa sygnatura Charvela i Guthrie Govana

Newsy
Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Nowa sygnatura Charvela i Guthrie Govana

Na styczniowych targach NAMM Charvel zaprezentował nowe, sygnowane instrumenty, wśród których znalazł się model Charvel Guthrie Govan Signature.

Charvel Guthrie Govan jest wynikiem dwuletnich testów i pracy nad sygnowanym modelem brytyjskiego wirtuoza. Gitara posiada lipowy korpus, który dostępny będzie w 2 wersjach: z topem wykonanym z klonu płomienistego bądź klonu Birds Eye.


Przykręcany, jednoczęściowy gryf to charakterystyczny, "karmelizowany" klon płomienisty quartersawn, wzmacniany dwoma grafitowymi prętami. Podstrunnica o zmiennym promieniu 12"-16" została wyposażona w 24 progi extra jumbo z nierdzewnej stali oraz ozdobiona specjalnymi, klonowymi markerami otoczonymi hebanową obwódką. Całość uzupełniają blokowane klucze na główce oraz siodełko z kości.

W gitarze zamontowano wpuszczony w korpus mostek tremolo NOS z oryginalnym systemem Tremol-NO, blokującym w razie potrzeby mostek. Układ elektryczny tworzą pickupy Charvel Custom MFB w konfiguracji HSH, zaprojektowane przez Michaela Frank-Brauna, odpowiedzialnego m.in. za pickupy w sygnowanym Stracie Erica Johnsona.

Gitara dostępna będzie w sprzedaży od maja tego roku.

www.charvel.com