Fractal Audio Axe-Fx II XL

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRACTAL AUDIO
Fractal Audio Axe-Fx II XL

Fractal Audio zaprezentował kolejną odsłonę znakomitego procesora Axe-Fx II w wersji XL, rozbudowanej tym razem o kilka elementów hardware'owych.

Fractal Audio Axe-Fx II XL oferuje dokładnie te same możliwości brzmieniowe co poprzednicy (Axe-Fx II MK2 i MK1).

Efekt otrzymał przede wszystkim nowy port FASLINK do podłączenia sterownika podłogowego MFC-101 Mark III za pomocą kabla XLR. Pojawiły się oddzielne gniazda MIDI IN, OUT i THRU (poprzednio było wspólne OUT/THRU) oraz dwa wyjścia na zewnętrzne pedały (poprzednio jeden).

Główne pokrętło VALUE do zmian parametrów zastąpiono wersją optyczną, wytrzymującą ponad milion obrotów, a wejście instrumentalne, wykorzystujące funkcję “Secret Sauce III", dzięki zastosowaniu high-endowych wzmacniaczy operacyjnych Burr-Brown oferuje jeszcze mniejszą ilość szumów i wyższą jakość sygnału.

Na pokładzie znalazła się też nowa, ultraszybka pamięć typu FLASH o pojemności 128 Mb, pozwalająca na zapisanie do 512 presetów i 512 symulacji kolumn głośnikowych (impulsów IR). W pamięci pozostaje przez cały czas backup firmware'u oraz brzmień, które mogą zostać w razie problemów błyskawicznie odzyskane.

Axe-Fx II XL w sprzedaży pojawi się w marcu tego roku i sprzedawany będzie równolegle z obecną wersją. Cena sugerowana w USA wynosi 2.999,95 dolarów.

www.g66.eu
www.fractalaudio.com