Nowe comba Rivera Jazz Suprema i Venus Deux

Newsy
Pozostałe artykuły marki RIVERA
Nowe comba Rivera Jazz Suprema i Venus Deux

Renomowany producent wzmacniaczy gitarowych zaprezentował dwa nowe, 25-watowe comba Jazz Suprema 25 oraz Venus Deux.

Cieszące się sporą popularnością 50-watowe, lampowe modele Supremy na 12- i 15-calowych głośnikach doczekały się mniejszego brata, dysponującego 25W mocy oraz 10-calowym głośnikiem, który powinien zainteresować jeszcze większą rzeszę, szczególnie jazzowych gitarzystów. Sekcja końcowa napędzana parą lamp 6V6 i wspomagana 3 lampami w preampie zapewnia ciepłe i klarowne brzmienie o bardzo dobrej dynamice, które znakomicie sprawdzi się z gitarami typu Archtop. Wzmacniacz oferuje duży headroom oraz nieprzesterowane brzmienie w niemal całym zakresie skali potencjometru VOLUME. Za głośność końcową odpowiada osobny potencjometr MASTER.


Rivera Venus Deux
to dysponujące 25W mocy, 1-kanałowe combo, oparte na pojedynczym, ceramicznym głośniku 12" OEM, produkowanym w USA i posiadającym charakter brzmienia zbliżony do połączonych modeli Vintage 30 i G12T-75. W końcówce mocy umieszczono 2 lampy 6V6, a preamp zasilają 3 lampy 12AX7. Całość zbudowano specjalnie z przeznaczeniem do współpracy z zewnętrznymi pedałami efektowymi. Wzmacniacz posiada oczywiście wbudowaną pętlę efektów.

Oba comba dysponują 3-zakresową sekcją korekcji TREBLE, MIDDLE, BAS uzupełnianą działającymi w trybie push-pull filtrami BRIGHT i NOTCH oraz regulatorami PRESENCE i FOCUS, który odpowiada za niskie częstotliwości końcówki mocy a w trybie pull aktywuje opcję FAT.

Na pokładzie wzmacniaczy znalazł się też 3-sprężynowy, analogowy pogłos Accutronics.


www.fxmusic.pl

www.rivera.com