Nowy przetwornik LR Baggs Lyric Classical

Newsy
Nowy przetwornik LR Baggs Lyric Classical

Na najbliższych targach NAMM 2014 LR Baggs zaprezentuje nowy przetwornik Lyric Classical, zaprojektowany specjalnie dla gitar z nylonowymi strunami.

Nowy system łączący mikrofon i preamp bazuje na poprzednim modelu Lyric Acoustic, który przeznaczony był dla gitar akustycznych z metalowymi strunami. LR Baggs Lyric Classical wykorzystuje własną technologię "Tru-Mic", w której pickup piezo zastępowany jest odpowiednio dobranym, wewnętrznym mikrofonem. System montuje się w wygodny sposób, bez potrzeby jakichkolwiek modyfikacji w instrumencie. Bardzo lekki mikrofon podklejany jest za pomocą dołączonej taśmy obustronnej pod mostkiem, wewnątrz pudła rezonansowego.

Kapsuła mikrofonu umieszczona jest ok. 3 mm od powierzchni topu, zapewniając naturalne i zbalansowane brzmienie. Cała konstrukcja umożliwia uzyskanie wysokiego sygnału i dużej odporności na sprzężenia, która wspomagana jest wbudowaną technologią redukcji szumów oraz odbić pochodzących z wnętrza korpusu. W rezultacie efekt porównywalny jest z dobrej klasy mikrofonem pojemnościowym, zbierającym brzmienie z zewnątrz gitary.

Inżynier Tommy Linn zastosował tu kilka innowacji, pozwalających na wykorzystanie całego potencjału mikrofonu. Dzięki temu udało się osiągnąć zwarty dół pasma z mocnym i naturalnym atakiem, oraz miękkie brzmienie w całym zakresie dynamiki. Dodatkowo, regulacja prezencji pozwala precyzyjnie dostosować brzmienie najwyższych częstotliwości. Całość wspomaga oczywiście wysokiej klasy preamp mikrofonowy.

Prezentacja LR Baggs Lyric Classical

www.lrbaggs.com