Nowy przetwornik LR Baggs Lyric Classical

Newsy
Pozostałe artykuły marki L.R.BAGGS
Nowy przetwornik LR Baggs Lyric Classical

Na najbliższych targach NAMM 2014 LR Baggs zaprezentuje nowy przetwornik Lyric Classical, zaprojektowany specjalnie dla gitar z nylonowymi strunami.

Nowy system łączący mikrofon i preamp bazuje na poprzednim modelu Lyric Acoustic, który przeznaczony był dla gitar akustycznych z metalowymi strunami. LR Baggs Lyric Classical wykorzystuje własną technologię "Tru-Mic", w której pickup piezo zastępowany jest odpowiednio dobranym, wewnętrznym mikrofonem. System montuje się w wygodny sposób, bez potrzeby jakichkolwiek modyfikacji w instrumencie. Bardzo lekki mikrofon podklejany jest za pomocą dołączonej taśmy obustronnej pod mostkiem, wewnątrz pudła rezonansowego.

Kapsuła mikrofonu umieszczona jest ok. 3 mm od powierzchni topu, zapewniając naturalne i zbalansowane brzmienie. Cała konstrukcja umożliwia uzyskanie wysokiego sygnału i dużej odporności na sprzężenia, która wspomagana jest wbudowaną technologią redukcji szumów oraz odbić pochodzących z wnętrza korpusu. W rezultacie efekt porównywalny jest z dobrej klasy mikrofonem pojemnościowym, zbierającym brzmienie z zewnątrz gitary.

Inżynier Tommy Linn zastosował tu kilka innowacji, pozwalających na wykorzystanie całego potencjału mikrofonu. Dzięki temu udało się osiągnąć zwarty dół pasma z mocnym i naturalnym atakiem, oraz miękkie brzmienie w całym zakresie dynamiki. Dodatkowo, regulacja prezencji pozwala precyzyjnie dostosować brzmienie najwyższych częstotliwości. Całość wspomaga oczywiście wysokiej klasy preamp mikrofonowy.

Prezentacja LR Baggs Lyric Classical

www.lrbaggs.com