BeatBuddy: pierwszy gitarowy pedał perkusyjny

Newsy
BeatBuddy: pierwszy gitarowy pedał perkusyjny

Beat Buddy to pierwsza na świecie maszyna perkusyjna umieszczona w formacie gitarowego stompboxa, umożliwiająca załączanie rytmów perkusyjnych oraz aktywowanie dodatkowych funkcji  z poziomu pedalboardu.

Pomysłodawcą projektu jest David Packouz, sfrustrowany niemożnością znalezienia podobnego, kompaktowego pedału na rynku. Prace nad urządzeniem, w których uczestniczyli inżynierowie z TakDesign i BrioConcept, trwały dwa lata. Brzmienia perkusyjne wykorzystane w BeatBuddy stworzył Goran Rista z GoranGrooves Studio.

BeatBuddy może być umieszczony w łańcuchu efektów w pedalboardzie bez potrzeby stosowania zewnętrznego miksera. Na pokładzie znalazło się kilkanaście profesjonalnie brzmiących zestawów perkusyjnych oraz ponad 200 loopów w różnych stylach. Przy pomocy włącznika głównego oraz dodatkowego przełącznika zewnętrznego można wprowadzać przebitki i akcenty, czy zmieniać charakter podkładu ze zwrotki na refren.


Pedał umożliwia zmianę tempa (również przy pomocy tap tempo) oraz wyposażony jest w stereofoniczne wejścia i wyjścia typu jack, gniazdo na kartę pamięci SD, gniazdo MIDI do zewnętrznej synchronizacji oraz złącze USB do podłączenia z komputerem i obsługę presetów przy pomocy dołączonego oprogramowania.


www.mybeatbuddy.com