Hammer Jammer

Newsy
Hammer Jammer

Firma Big Walnut Production zaprezentowała ciekawe urządzenie, pozwalające na uzyskanie unikalnego, perkusyjnego brzmienia na gitarze akustycznej lub elektrycznej.

Montowany nad płytą wierzchnią gitary mechanizm posiada 6 oddzielnych młoteczków, które po dotknięciu dedykowanych przycisków uderzają w struny. Cała idea zaczerpnięta została z młoteczkowej konstrukcji znanej z fortepianu, która po dostosowaniu do gitary pozwala na wydobycie niezwykle ciekawie brzmiących, perkusyjnych dźwięków.


Użycie urządzenia jest bardzo proste, wystarczy uderzać w specjalne klawisze sprzężone ze specjalnymi młotkami. Opanowanie gry wymaga pewnego czasu, a unikalny design pozwala na zastosowanie nowych technik i łatwą kontrolę nad atakiem, prędkością i dynamiką gry.

Hammer Jammer pozwala na bardziej 'pianistyczne' podejście do gry oraz uzyskanie nowych, oryginalnych brzmień i tekstur. Może też znacznie ułatwić grę osobom zaczynającym przygodę z gitarą. Urządzenie montowane jest w gitarze elektrycznej lub akustycznej bez potrzeby jakichkolwiek modyfikacji instrumentu.

www.bigwalnutproductions.com