Hughes & Kettner GrandMeister

Newsy
Hughes & Kettner GrandMeister

Niemiecki producent sprzętu muzycznego zaprezentował nowy head GrandMeister, będący kolejnym krokiem w ewolucji wzmacniaczy gitarowych.

GrandMeister bazuje na w pełni lampowych konstrukcjach Hughes & Kettner TubeMeister, jednak nowy wzmacniacz rozbudowano o studyjnej jakości efekty, a konwencjonalne regulatory zastąpiono automatycznymi potencjometrami Smart Rotary Controls, umożliwiającymi korzystanie z pełnego programowania i obsługi ustawień. Każda z gałek lub przełączników może być sterowana osobno w czasie rzeczywistym przy pomocy MIDI, pedałów ekspresji lub nawet iPada.


Na pokładzie znalazło się znane z poprzednich wersji niebieskie podświetlenie wnętrza, bardzo użyteczne wyjście Red Box DI, dodatkowe efekty reverb, delay, flanger, phaser, tremolo i chorus z możliwością dowolnego programowania mocy wyjściowej oraz brzmień czterech kanałów.

GrandMeister wykorzystuje cztery lampy EL84 i oferuje 36 W mocy, która może być zmniejszona do 18, 5 lub 1 W. Wzmacniacz może pracować też w trybie cichym, idealnym do ćwiczeń czy nagrań w domowym zaciszu.

Do kontroli może posłużyć dedykowany footswitch FSM432 MKII, dowolny kontroler MIDI lub iPad z zainstalowaną darmową aplikacją dostępną w App Store.

www.amtec.pl
www.hughes-and-kettner.com