Suhr Classic T Antique

Newsy
Pozostałe artykuły marki SUHR
Suhr Classic T Antique

W zeszłym miesiącu Suhr zaprezentował gitarę w klasycznym stylu Tele, łączącą wygląd i brzmienie vintage z nowoczesnymi rozwiązaniami, oferującą też lepszą w stosunku do starszych oryginałów wygodę gry.

Suhr Classic T Antique to instrument z najwyższej półki, zbudowany przy zastosowaniu najlepszych jakościowo elementów i oczywiście selekcjonowanego drewna. Gitara jest ukłonem w stronę klasycznej konstrukcji Telecastera i obok postarzanego wyglądu, podkreślającego vintage'owy design, posiada kilka nowoczesnych usprawnień.


Bazą jest tu korpus z jesionu bagiennego pokryty nitrocelulozowym, postarzanym specjalnie lakierem w kolorze Trans White. Jednoczęściowy, specjalnie wypalany gryf z klonu posiada wygodny profil 'C' oraz zmienny radius podstrunnicy 9-12", na której nabito 22 perfekcyjnie wykończone progi ze stali nierdzewnej. Na klasycznej główce znalazły się blokowane klucze własnej konstrukcji Suhra.

Układ elektryczny tworzą dwa single Classic T w pełni oddające brzmienie starych konstrukcji Tele. Całość uzupełnia stały mostek vintage z trzema mosiężnymi, kompensowanymi siodełkami.

www.suhr.com