X-Bridge

Newsy
X-Bridge
"X-Bridge to mostek z pickupem piezo firmy L.R Baggs"
Zamiana mostka w Stratocasterze na X-Bridge umożliwia użytkownikowi gitary elektrycznej uzyskiwanie na scenie brzmienia gitary akustycznej bez konieczności użycia akustycznego instrumentu. Przeróbka Strata na gitarę o tak uniwersalnym zastosowaniu nie wymaga dokonywania skomplikowanych przeróbek korpusu gitary i docinania maskownicy.

Przetwornik oferowany jest jako gotowy do użycia element zamienny dla 3 podstawowych typów mostków montowanych w Stratocasterach. Dzięki temu montaż został uproszczony do minimum - polega na prostej zamianie dotychczas używanego mostka na X-Bridge.

Oferowane modele X-Bridge: US Standard - rozstaw strun skrajnych ok. 21/16" (ok. 52,3 mm), mostek oparty na dwóch kołkach, Vintage - rozstaw strun skrajnych ok. 21/8" (ok. 54 mm), mostek mocowany na sześć wkrętów, Fixed Bridge - rozstaw strun skrajnych ok. 21/16" (ok. 52,3 mm), mostek stały (bez tremolo)

Potencjometr głośności układu piezo zastępuje rzadko używane pokrętło tonu dla środkowego przetwornika magnetycznego. Podłączenie elektroniki nie nastręcza wielkich trudności i ogranicza się do wykonania kilku połączeń lutowanych. Znajdujące się w zestawie gniazdo stereo umożliwia niezależne wyprowadzenie z instrumentu sygnałów z przetworników magnetycznych oraz piezo.

Więcej informacji:
www.lrbaggs.com
www.kisielewski.com.pl

(K. I.)