Roland Cube GX

Newsy
Pozostałe artykuły marki ROLAND
Roland Cube GX

Roland zaprezentował nową linię wzmacniaczy Cube GX, dostępną w trzech wersjach: 20W, 40W, 80W oraz w formacie Micro.

Nowe wzmacniacze Rolanda umieszczone są w solidnych, kompaktowych obudowach i wyposażone są w nowe modele symulacji i efektów wykorzystujących technologię COSM, umożliwiają też wygodne połączenie z urządzeniami iOS.

Na pokładzie znalazły się trzy kanały, z których pierwszy JC Clean oparty jest o brzmienie kultowego wzmacniacza Rolanda z wbudowanym chorusem. Kanał Lead udostępnia wiele symulacji COSM pokrywających szeroki obszar od ciepłego overdrive po mocny hi-gain. Trzeci kanał Solo pozwala na zapisanie własnych ustawień. W trzech sekcjach efektowych znalazło się pięć rodzajów klasycznych stompboxów i dwa typy efektów reverb/delay, pokrywających większość używanych przez gitarzystów brzmień. Combo Cube-20GX posiada wbudowane 6 modeli wzmacniaczy, podczas gdy jego więksi bracia udostępniają 10 rodzajów symulacji.


W serii Cube GX zaimplementowano funkcję i-Cube Link, pozwalającą na podłączenie wzmacniacza bezpośrednio do iPhone'a, iPada lub iPoda Touch. Dzięki temu comba Rolanda mogą pracować jako interfejs audio, udostępniający ćwiczenie z ulubionymi utworami i zapisanie dokonań na urządzeniu iOS. Dodatkowo mamy tu wbudowany tuner, wyjście na dodatkowe głośniki oraz gniazdo słuchawkowe działające też jako wyjście do nagrywania.

Najmniejszy z serii, Micro Cube GX ma możliwość pracy na wewnętrznych bateriach. Cube-20GX oparty o 8-calowy głośnik idealnie sprawdzi się przy ćwiczeniu domowym, mocniejsza, 40-watowa wersja wyposażona jest w głośnik 10", a największy Cube-80GX dysponuje mocą 80W oraz głośnikiem 12".

www.rolandpolska.pl