ODD czyli gitara z drukarki

Newsy
ODD czyli gitara z drukarki

Do czego mogą służyć drukarki 3D? Firma ODD Guitars znalazła na to odpowiedź i przy pomocy drukowania przestrzennego tworzy korpusy do swoich gitar.

Za tym wynalazkiem stoi profesor uniwersytetu w Auckland w Nowej Zelandii Olaf Diegel, który od 15 lat używa drukarek 3D w swojej pracy. Rozwój technologii drukowania przestrzennego podsunął mu pomysł, żeby wykorzystywać drukarki także do tworzenia innych obiektów, na przykład gitar. W ten sposób powstała firma ODD Guitars, produkująca customowe gitary, których korpus powstaje właśnie tą techniką.


Jak wyjaśnia Olaf Diegel, metoda drukowania przestrzennego umożliwia tworzenie kształtów, które wcześniej nie mogły być zastosowane. Korpus gitary powstaje z jednego kawałka poliamidu, który jest bardzo twardy i znacznie bardziej wytrzymały niż nylon.

Wewnątrz poliamidowej ramy gitary ODD umieszcza drewniany rdzeń, do którego mocuje się customowy gryf firmy Warmoth. Rdzeń i gryf mogą być wykonane z mahoniu lub klonu, w zależności od wybory klientów. Elektronika gitary jest w pełni scustomizowana, podobnie jak ekstra dodatki, możliwe do umieszczenia na korpusie - imię muzyka, nazwa zespołu lub specjalna grafika.


ODD Guitars oferuje sześć modeli gitar Atom, Americana Hive, Scarab, Spider i Spider LP oraz trzy modele basów - Atom, Hive y Spider LP

Więcej informacji: http://odd.org.nz/

Źródło: www.guitarworld.com
Zdjęcia: odd.org.nz