Nowa linia efektów podłogowych Budda

Newsy
Nowa linia efektów podłogowych Budda

Producent wysokiej klasy wzmacniaczy Budda Amplification zaprezentował nową serię stompboxów, w której znalazły się kostki Samsara Delay, Om Overdrive, Karma Chorus, Chakra Compressor oraz Zenman Overdrive/Boost.

Efekty umieszczone zostały w wytrzymałych, metalowych obudowach, ozdobionych inspirowanych wschodnimi klimatami grafikami.


Budda Samsara Delay
oferuje czas opóźnienia od 20 do 600 ms, analogowe brzmienie oraz prostą obsługę. Potencjometr TONE pozwala na kształtowanie zarówno brzmienia typu lo-fi znanego ze starych, analogowych konstrukcji jak i nowoczesnych barw z jasnymi powtórzeniami.

Om Overdrive to pedał posiadający bardzo duży zakres gainu, od vintage'owego overdrive do mocnego brzmienia fuzza, z układem korekcji opracowanym specjalnie w celu zwiększenia czytelności solówek.

Karma Chorus pozwala na uzyskanie klasycznego, miękkiego brzmienia chorusa, oraz aktywowanie dodatkowym, dedykowanym przyciskiem efektu vibrato, którego poziom może być płynnie miksowany z barwą chorusa przy pomocy gałki VIBRATO MIX.

Chakra Compressor w założeniu ma imitować działanie kompresorów optycznych stosowanych w studiach nagraniowych w latach 60. Potencjometr GAIN zwiększa intensywność działania obwodu optycznego znacznie ocieplając brzmienie. Pedał pozwala na ustawienie zarówno subtelnego, ciepłego i przezroczystego efektu, jak i bardzo mocnej kompresji.

Zenman Overdrive/Boost oferuje szeroki zakres przesterowania od łagodnego overdrive po mocny crunch i distortion. Dodatkowy switch phat/vintage umożliwia zmianę charakteru i dostosowanie działania korekcji do osobistych preferencji. Oddzielny przełącznik BOOST z dedykowaną gałką poziomu pozwala na stosowanie kostki jako efektu overdrive, overdrive z podbiciem oraz klasycznego boostera.

Efekty Buddy posiadają przełączanie True Bypass oraz mogą być zasilane z wewnętrznej baterii 9V lub zasilacza AC.

www.lauda-audio.pl
www.budda.com