Powrót Charvela Pro-Mod

Newsy
Pozostałe artykuły marki CHARVEL
Powrót Charvela Pro-Mod

Charvel ogłosił rozpoczęcie produkcji gitar z flagowej serii Pro-Mod, w której znalazły się modele San Dimas i So-Cal.

Charvel Pro-Mod So-Cal 1 HH posiada olchowy korpus oraz jednoczęściowy gryf z klonu quartersawn ze zmiennym radiusem 12"-16" i 22 progami jumbo. Układ elektryczny tworzą 2 humbuckery Seymour Duncan SH-6N Distortion przy gryfie i T6-6 Distortion pod mostkiem, sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem i pojedynczym potencjometrem głośności. Na pokładzie zamontowano mostek tremolo Floyd Rose Original, czarny pickguard oraz klucze Charvela. Gitary dostępne są w kolorach Black, Snow White, Candy Apple Red i Candy Apple Blue.

 

Model Pro-Mod San Dimas Style 1 HH jest powrotem firmy do kalifornijskich korzeni. Olchowy korpus w zależności od wersji może być wyposażony w top z klonu wzorzystego i dostępny jest w 7 opcjach wykończenia: Black, Snow White, Candy Apple Red, Candy Apple Blue, Black Burst, Blue Burst i Red Burst. Podobnie jak w poprzednim modelu zastosowano tu wykonany w całości gryf z klonu quartersawn ze zmiennym promieniem podstrunnicy (12"-16") i 22 progami jumbo, mostek tremolo Floyd Rose oraz czarne klucze Charvel na główce. W układzie elektrycznym znalazły się 2 pickupy Seymour Duncan JB TB4 (mostek) i Seymour Duncan '59 SH1N (gryf).

 

Charvel Pro-Mod San Dimas Style 1 HS HT to wersja ze stałym mostkiem, wyposażona w palisandrową podstrunnicę i dostępna w klasycznych kolorach: białym, czarnym, niebieskim i czerwonym. Zastosowano tu układ przetworników humbucker-singiel, z których pierwszy to umieszczony pod mostkiem Seymour Duncan JB TB-4 (bridge) oraz jednocewkowy Seymour Duncan STK-S6 w pozycji przy gryfie.


www.charvel.com