Mad Professor

Newsy
Pozostałe artykuły marki
Mad Professor
Firma Muzyczna wprowadza do oferty efekty
Mad Professor

Firma Muzyczna trzyma twardo kurs na wprowadzanie na polski rynek hi-endowgo sprzętu. Powitała właśnie w swoim arsenale drugą, po G7th, nie-anglosaską markę - jest to fiński Mad Professor. "Szalony naukowiec" specjalizuje się w produkcji butikowych wzmacniaczy oraz kostek efektowych, słynnych z klasycznego, analogowego brzmienia oraz... kontrowersyjnej ceny. Jednak, jak powiedział nam przedstawiciel Firmy Muzycznej, powoli i polscy muzycy przekonują się, że ideał brzmienia jest jej wart. Oto niektóre z nich...

{M4_image 0}Mighty Red Distortion to high-gainowy przester, którego brzmienie kształtowane było na podstawie mocno skompresowanych przesterów znanych z lat 80tych. Jest bardzo przyjemny w graniu ponieważ jego tekstura dopasowana jest tak, żeby zachowywać klarowność i definicję nawet przy ekstremalnym gainie.

Jego zakres pozwala na ustawienie delikatnego przesteru pozwalającego na działanie w parze z innymi kostkami typo overdrive (np. Little Green Wonder), dostarczając wtedy ekstremalnego, mocno skupionego brzmienia.

Dzięki doskonałemu stosunkowi sygnału do szumu, Mighty Red Distortion nie korzysta z bramki ani ekspandera. Rezultatem jest naturalne brzmienie, ale też wysoki pobór prądu.

{M4_image 1}Układ Snow White Auto Wah bazuje na zaprojektowanym przez BJF układzie pochodzącym z rackowej wersji kaczki i jest zestrojony jak prawdziwe wah. Układ został wzbogacony o regulację filtru i zmniejszony tak, by zmieścił się w kompaktowej obudowie. Snow White Auto Wah reaguje bardzo szybko i skutecznie, co jest rzadkością w automatycznych filtrach.

Efekt można w pełni kontrolować za pomocą czterech potencjometrów. DECAY reguluje szybkość opadania filtra. Można ustawić go tak by opadał po każdej zagranej nucie lub wolniej - jak w tradycyjnych efektach auto-wah. SENSITIVITY ustala poziom uruchomienia efektu.

Pozwala dopasować efekt do instrumentu i sposobu gry. Na czułość można wpływać również za pomocą gałki VOLUME w gitarze. BIAS reguluje częstotliwość rezonansową, a RESONANCE dobroć (Q). Gdy gałka SENSIVITY jest całkiem skręcona, można korzystać z BIASU jak z filtra.

{M4_image 2}Sky Blue Overdrive to stosunkowo lekki przester zaprojektowany do współpracy z innymi tego typu efektami lub piecami lampowymi.

Unikalnymi cechami tego przesteru są nietypowe gałki TEXTURE oraz Z, które wpływają na dynamikę oraz feel.

TEXTURE reguluje kiedy i jak układ się przesterowuje oraz zmienia ogólny EQ.

Gałka Z reguluje obciążenie instrumentu podłączonego do Sky Blue. Oznacza to, że w standardowym pasywnym układzie pickupów regulacja gałki Z będzie wpływała na przekazywaną częstotliwość rezonansową przystawek i na reakcję gałki VOLUME w gitarze.

{M4_image 3}Mad Professor Mellow Yellow Tremolo to tradycyjny, sinusoidalny efekt pozwalający na uzyskanie klasycznych brzmień lat 50tych. Brzmi doskonale we wszystkich ustawieniach i coraz częściej sięgają po niego gitarzyści na scenach całego świata.

Symetryczna modulacja daje bardzo muzyczne brzmienie efektu, które dobrze współpracuje zarówno z sygnałem czystym jak i przesterowanym.

SPEED reguluje prędkość modulacji. DEPTH reguluje głębokość (od prawie niesłyszalnego tremolo do całkowitego odcięcia sygnału).

LEVEL reguluje głośność efektu, dzięki czemu można skompensować utratę głośności spowodowaną efektem tremola.

 

Informacje o pozostałych efektach firmy Mad Professor:
www.mpamp.com/pedal/index.htmlwww.myspace.com/madprofessoramp

Dystrybutor: Firma Muzyczna
WWW: www.firmamuzyczna.pl

 

(K. I.)